האם כלב דני גדול מנשיר הרבה שיער?

דני גדול

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

האם דני גדול מנשיר הרבה? אמנם יש להם מעיל בודד קצר. אבל המידות העצומות שלהם אומר שעדיין תמצא מעט פרווה על הרצפות שלך.

בהשוואה לגזעי הכלבים הקטנים, המעיל של הדנים הגדולים יהיה חלום מוחלט. נשירת שיער קצרה היא הנפוצה ביותר במהלך שתי עונות הנשירה השנתיות הנופלות במהלך האביב והסתיו. כאשר כמות קלה של פרווה אובדת בשאר ימות השנה. עם זאת, כפי שאתה יודע היטב, הדני הגדול אינו כלב קטן. מגיע לגבהים של עד 70 ס"מ ועם משקל גוף שיכול להטות את המאזניים ל60 ק"ג. לענק המתוק הזה אולי יש מה שנראה כפרווה שקל לטפל בה. אבל הגודל העצום שלהם אומר שאפילו בנשירה מתונה, אתה יכול לצפות לכמות פרווה נכבדת.

למרבה המזל, פגישת טיפוח טובה פעם או פעמיים בשבוע תספיק כדי לצמצם את כל הפרווה הזו למינימום. לצד זאת, השקעה בשואב אבק אוטומטי יכולה להיות הצלת חיים אמיתית אם אתה רוצה לעשות עבודה מהירה של ניקוי כל השיער המת הזה. 

להלן, אנו מדריכים אותך בכל מה שאתה צריך לדעת על דפוסי הנשירה של הדני הגדול. כולל מה יכול לגרום להם להישירה יתר על המידה. כיצד לטפח אותם כדי לשמור על הפרווה שלהם בריא. והטיפים המובילים שלנו כיצד תוכל למזער את הנשירה. כדי לשמור על ניקיון הבית שלך הרבה יותר קל. 

האם הדנים הגדולים משילים?

אם אתם חושבים לקבל בברכה דני גדול למשפחה שלכם, אתם יכולים לנשום לרווחה. כי הגור הזה בהחלט אינו הנשיר הגרוע ביותר בממלכת הכלבים. הם לא רכים ואין להם פרווה כבדה. אבל הגודל העצום שלהם אומר שאתה עדיין תמצא כמות נכבדת של פרווה על הרצפות שלך.

תגלו שהדני הגדול משיל כל השנה, אבל הנשירה הכבדה ביותר מתרחשת באביב ובסתיו. העור מבצע את תפקידו הביולוגי, להיפטר מכל השיער המת כדי לפנות מקום לצמיחה חדשה. מחוץ לשתי עונות הנשירה, צפו לנשירה קלה עד מתונה במהלך שאר ימות השנה. 

מה גורם לדני הגדול להשיל הכי הרבה?

אי אפשר להכחיש . האיסוף פרווה מרחבי הבית כל יום הוא אחד החסרונות בבעלות חיית מחמד. אבל חשוב לזכור שהנשירה ממלאת תפקיד חשוב. שעוזרת לווסת את טמפרטורת הגוף של הגור שלך על פני עונות השנה. וכן מבטיחה שהעור שלו יישאר מוגן מפני פציעות ומחלות.

כשמדובר בנשירה, ישנם שני סוגים. טבעי ולא טבעי. נשירה טבעית היא כאשר המעיל של הכלב שלך מבצע את תפקידו הביולוגי הרגיל. המשמעות היא שהשיער עובר מחזור צמיחה קבוע. נושר כשהוא מת או פגום כדי לפנות מקום לשיער בריא חדש.

נשירה לא טבעית, לעומת זאת, מתרחשת בדרך כלל כאשר יש בעיה בריאותית בסיסית. וסוג זה של נשירה הוא שאתה רוצה לחפש. 

ישנם גורמים פוטנציאליים רבים לנשירה לא טיפוסית, אך הנפוצים ביותר כוללים:

  • אלרגיות. נשירה מוגזמת היא סימן לכך שעור הכלב שלך נמצא במצוקה ואלרגיות למזון או לסביבה עשויות להיות אשמה. אלרגיות לכלבים מופיעות לעתים קרובות בעור וגירודים, נפיחות וגירוי הם כולם תסמינים נפוצים. הכלב שלך ינסה לעתים קרובות להקל על אלה על ידי ליקוקים ושריטות, מה שעלול לגרום לשיערם לנשור.
  • תזונה לא מאוזנת. הבחירה מבין מותגי המזון הטובים ביותר לכלבים היא סופר חשובה כשמדובר להבטיח שהגור שלך מקבל את כל הויטמינים והמינרלים שהם צריכים כדי לשגשג. אמנם אינך צריך להוציא הון תועפות, אך נסה להתרחק מהאפשרויות הזולות באמת, שכן אלה נוטות להיות דלות בחלבון וחסרות את החומרים המזינים שהעור והפרווה צריכים כדי להישאר בריאים.
  • מתח. בין אם מדובר בשינוי גדול בשגרה הרגילה שלהם או באדם חדש או חיית מחמד במשפחה, גם מתח וגם חרדה עלולים לגרום לנשירה מוגזמת.
  • טפילי עור. אם אתה מבחין שחיית המחמד שלך מגרדת ומתגרדת הרבה וזה מלווה בעלייה בנשירה, פרעושים, קרציות או קרדית עלולים להיות אשמים. ודא שאתה תמיד משתמש בטיפול הטוב ביותר נגד פרעושים לכלבים כדי לשמור על הגור שלך מוגן מפני טפילים מטרידים.
  • חוסר איזון הורמונלי. חוסר איזון מסוימים של בלוטת התריס, כמו תת פעילות של בלוטת התריס או מחלת קושינג בכלבים עלול לגרום לנשירת גושים של שיער. נשירה מוגזמת יכולה להתרחש גם במהלך ההריון כאשר רמות ההורמונים הרגילות מופרעות או כאשר יש חוסר איזון של אסטרוגן, טסטוסטרון ופרוגסטרון. 

אם אתה מרגיש שהדני הגדול שלך משיל יותר מהרגיל ואתה חושש שאחת מהסיבות לעיל עשויה להיות הסיבה, קבע תור לווטרינר שלך שיוכל לתת לגור שלך בדיקה יסודית. הוא יוכל להציע עצות והכוונה על דרך הפעולה הטובה ביותר. 

איך לטפח את הדני הגדול שלך

מפגשי טיפוח רגילים אינם רק לשמור על פרוות הדני שלך במיטבו. למרות שזה בהחלט בונוס! טיפוח יכול לעזור לשמור על פרוות הגור שלך רכה ומבריקה. אך הוא גם מונע מהעור להתייבש. מה שאומר שיש פחות שיער מת שנשפך.

כשזה מגיע לטיפוח, הכלי החשוב ביותר להשקעה הוא אחת המברשות הטובות ביותר לכלבים. לדני גדול אין פרווה מסובכת להתמודד איתו. לכן מברשת זיפים או כפפת גומי היא באמת כל מה שתצטרכו כדי לבצע את העבודה. 

אתה יכול לצחצח את בן לוויה הכלב שלך בתדירות שתרצה. אבל מבחינת נשירה, במשך רוב השנה, פעם בשבוע בדרך כלל מספיקה כדי להפחית את הפרווה הנושרת למינימום. אנו ממליצים לך לעשות פעם אחת ביום במהלך שיא עונת הנשירה כדי להדביק קצב. 

כשזה מגיע לרחצה, לדנים הגדולים יש נטייה לסבול מעור יבש. אז מקלחת אחת ל6-8 שבועות עם השמפו טוב תספיק כדי להבטיח שהפרווה שלהם תישאר בָּרִיאה. 

טיפים למזער את נשירת הדני הגדול

אמנם אין תיקון פלא שישים קץ להשלכת הכל ביחד. אבל יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור למזער את זה. להלן מספר דרכים להפחית נשירה:

  • צחצוח רגיל. כפי שראינו, מפגשי טיפוח שבועיים עם מברשת זיפים או כפפת יד מגומי הם אחד הדברים היעילים ביותר שאתה יכול לעשות בכל הנוגע להפחתת כמות הפרווה הנופלת על הרצפה. עם מעיל הדנים הגדולים קצר, זה גם תהליך די מהיר וקל.
  • רחצה נכונה. רחצה יתר עלולה לגרום לנשירת שיער, אבל זה לא הנושא היחיד שצריך להיות מודע אליו. כשאתה רוחץ את הגור שלך, וודא שאתה מתרחק משמפו אנושיים, שהם קשים מדי עבור חברינו הכלבים ועלולים לגרום ליובש וגירוי, ובחר בשמפו שנוסח במיוחד עבור כלבים. אם לחבר הפרווה שלך יש עור יבש, חפש מרכיבים מזינים, כגון שיבולת שועל, שמן קוקוס וחמאת שיאה. 
  • תזונה בריאה. בין אם זה המזון היבש הטוב ביותר לכלבים או אלטרנטיבה רטובה, האכלת הגור שלך בפורמולה איכותית תבטיח שהגוף שלו מקבל את כל אבות המזון שהוא צריך כדי להישאר בריא. 
  • תוספי תזונה לעור ולפרווה. אם אתה מרגיש שהנשירה המוגזמת של הכלב שלך היא תוצאה של מחסור בתזונה שלו, פנה לשוחח עם הוטרינר שלך שאולי ימליץ לך להוסיף לתזונה שלו תוסף לעיסה או נוזל המכיל אומגה ידידותית לעור ולמעיל. שמנים לקידום בריאות השיער. 
  • לחות מספקת. כשם שתזונה היא שיקול חשוב בכל הנוגע למזעור הנשירה, כך גם להבטיח שהגור שלך מקבל מספיק נוזלים כדי להישאר לחות. מים חשובים ביותר להזנת העור והפרווה, אז הקפידו לעודד את חברכם הפרווה לשתות. 

ביצוע הטיפים לעיל יעזור להבטיח שהמעיל של הכלב שלך יישאר בריא ויסייע במזעור הנשירה. אם אתה מגלה שאתה עושה את כל הדברים ברשימה הזו ונראה שהגור שלך עדיין מאבד את שיערו בקצב חריג, דבר עם הווטרינר שלך שיוכל לתת למלווה הכלב שלך בדיקה יסודית כדי לשלול כל בעיה רפואית בסיסית. 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן