האם כלבים צריכים אפודי הצלה כדי לשחות?

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

אפודי הצלה עשויים להיראות בהתחלה כמו אביזרים מיותרים לכלב אבל הם משרתים מטרה חשובה, גם אם הכלב יודע לשחות. עבור כלבים המבלים זמן בתוך או בקרבת גופי מים, לבישת חגורת הצלה יכולה ממש להציל את חייהם. אך לא כל האפודים דומים או מתאימים לכלב כראוי. חשוב שכל בעל כלב ידע כיצד להשתמש נכון באפוד הצלה. במיוחד אם הוא נהנה לבלות ליד המים עם הגור שלו.

מהו אפוד הצלה לכלב?

בדיוק כמו לאנשים, אפודי הצלה לכלבים הם בגדים הנלבשים על החזה. הם מספקים ציפה במים. אפודי הצלה עשויים מחומר צף ומרופד שעוזר לכלב לצוף אם הוא נכנס למים. בנוסף יש להם ידית אחיזה וטבעת D להצמדת רצועה. התכונות הפשוטות אך החשובות הללו הן תכונות חובה לכל אפוד הצלה יעיל, בנוסף לאבזמים יציבים כדי לחגור את הכלב בצורה מאובטחת. מגוון צבעים ודפוסים יכולים גם לעזור לנראות במים.

בחירת אפוד הצלה לכלב שלך

ישנם מותגים, סגנונות, צבעים ודוגמאות רביות ושונות של אפודי הצלה לכלבים. יש לקחת בחשבון כמה תכונות מפתח לפני ביצוע הרכישה.

  • מידה – בדרך כלל משקל הכלב יהיה הגורם העיקרי בבחירת אפוד הצלה בגודל מתאים. יש לבצע גם מדידת חזה כדי להבטיח התאמה נכונה. ליצרני אפודי הצלה יש לרוב הנחיות מדידה שיעזרו לבעל הכלב לבחור את האפוד בגודל המתאים לכלב הספציפי שלו. מדידות מועילות בקבלת מידות נכונות, אך לבישה של אפוד הצלה היא הדרך הטובה ביותר לאמת את ההתאמה. אפודי הצלה צריכים להיות צמודים אבל הכלב צריך להיות מסוגל ללכת, לרוץ, לקפוץ, והכי חשוב, לנשום ללא קושי. אם אפוד ההצלה גדול מדי, הכלב עלול לחמוק ממנו או להתקשות לשחות ולצוף.
  • צבע – הצבע או הדוגמה של אפוד הצלה אולי לא נראה כמו דבר חשוב. אך אם כלב נופל למים בעל הכלב ירצה שתהיה לו נראות גבוהה. מחזיר אור הוא גם אפשרות טובה ללבוש עם אפוד הצלה אם הכלב מבלה ליד המים בלילה.
  • ידיות – אם הכלב נופל למים, ייתכן שיהיה צורך להרים אותו החוצה. לכן ידיות אחיזה יציבות המחוברות היטב חשובות לכל אפוד הצלה איכותי.
  • D-Ring – טבעת D המחוברת היטב לאפוד הצלה היא אופציה טובה לחיפוש באפוד הצלה. טבעת זו תאפשר לבעל הכלב להצמיד רצועה לאפוד ההצלה. כך אין צורך להוריד ולהלביש את האפוד בעת שימוש ברצועה.
  • אבזמים – אפוד ההצלה צריך להיות בעל אבזמים שיחזיקו אותו מחובר לכלב. אבזמים טובים יותר מלחצנים, מחברי וו ולולאה או שיטות חיבור אחרות. הם יינעלו היטב במקומם ויבטיחו שאפוד ההצלה לא יורד מהכלב. הם בדרך כלל גם מתכווננים כדי להשיג התאמה נכונה.
  • מצוף צוואר – קל לשכוח ממנו, אבל אופציה חשובה מאוד שיש באפוד הצלה –  מצוף צוואר. מצוף צוואר הוא חלק מאפוד ההצלה המעניק ציפה ותמיכה לראש. הוא מתחבר סביב צוואר הכלב והכרחי כדי לשמור על ראשו של הכלב מעל המים.

סיבות שבגללן חשוב שלכלב יהיה אפוד

כלבים רבים הם שחיינים טובים. אך אפילו שחיינים שבטוחים בעצמם יכולים להתעייף, להיבהל או להיגרר לזרם חזק. בדיוק כמו אנשים, אם כלב נופל במפתיע למים הוא עשוי להזדקק לעזרה בשמירה על הראש מעל המים, במיוחד אם הוא נבהל או מפוחד. זרמים חזקים יכולים למשוך כלב מתחת למים ולגרום לו להתעייף מהר. אפודי הצלה יכולים לעזור להציל חיי כלב אם אחד מהמצבים הללו מתרחש.

אם הכלב מבלה על סירה, מזח, ליד מים עמוקים, ליד מים עם זרמים, או שהוא מגזע שאינו שחיין טוב, אפוד הצלה הוא פריט שטוב שיש. אנו מקווים שהכלב לא יזדקק לכך, אבל במקרה שכן, בעל הכלב ישמח שיש אפוד הצלה ושהוא הצליח לשמור על הכלב שלו בטוח.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן