עובדות מעניינות על כלב זאב

כלב זאב

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

מלבד יופי ומסתורין, יש הרבה מחלוקות סביב כלבי זאב. הדעות חלוקות, אם הם חיות מחמד בטוחות למשפחות או לא. אם אתה שוקל לאמץ כלב כזה, המשך לקרוא. כאן תקבל כמה עובדות חיוניות על גזע זה, תנהגויותיהם והחוקיות שלהם.

כלב זאב- קווים לדמותו

מה זה בעצם כלב זאב, אתם שואלים? כפי שהשם מרמז, זהו כלב הכלאה של זאב וכלב מבוית. האסקי סיבירי, מלמוטים ורועה גרמני הם הגזעים המבויתים הנפוצים ביותר. גם זאבים וגם כלבים מבויתים הם "פוריים". כלומר, הם דומים מספיק מבחינה גנטית כדי להתערבב. אבל הכלבים ההיברידיים האלה מתרחשים רק לעתים רחוקות בטבע מכיוון שזאבים הם סופר אגרסיביים וטריטוריאליים.

גזע קצת שנוי במחלוקת

כמו כלבים רבים אחרים שנחשבים "מסוכנים", ישנה מחלוקת סביב כלבי זאב. האם הם חיות מחמד טובות או לא?בעוד שחלקם אומרים שהם בעלי חיים נאמנים, אוהבים וניתנים לאילוף לחלוטין. אחרים טוענים שהם פרועים, תוקפניים ובלתי צפויים מדי. האמת היא, שאין כלב זאב "טיפוסי" ואין דרך לחזות עד כמה "זאב" הוא יהיה. מה שעשוי להיות קשה עבור הורים לחיות מחמד שאינם מסוגלים לגדל כלב זה עם מזג בלתי צפוי וצרכים דמויי זאב. למרבה הצער, רבים מבעלי החיים האלה בסופו של דבר חיים בכלובים, או מומתים בגלל שהבעלים לא היו מוכנים לטפל בהם כראוי.

לא ניתן לחסן כלב זאב נגד כלבת

למרבה הצער, אין חיסון מאושר נגד כלבת לכלבי זאב. כל כלב מגזע זה שנושך אדם או חיית מחמד אחרת יכול להיחשב כסיכון לכלבת.
בעלי כלבים מעודדים לחסן את חיות המחמד שלהם מאחר והחיסון עדיין יהיה מגן ברוב המקרים, עם זאת, בעלי חיים אלו אינם יכולים להיחשב מחוסנים כחוק מכיוון שהם אינם כלולים בשימוש המסומן של יצרני החיסונים. זה אומר שאם כלב זאב נושך אדם או חיית מחמד, הם ייחשבו בסיכון לכלבת ויכולים להיות מומתים לבדיקת כלבת בהתאם למצב.

כלבי זאב אינם חוקיים בכל המדינות

כלבים אלה מסווגים בדרך כלל לפי מספרם המשפחתי, או הדורות שהוסרו מזאב טהור. מכיוון שרצף DNA בדרך כלל לא מבוצע או מסופק לבעלים פוטנציאליים, זה יכול להיות מסובך לקבוע אם הכלב שלך הוא כלב זאב אמיתי או לא. הטשטוש הזה מקשה מאוד על מדינות לבסס חקיקה סביב כלבי זאבים המוחזקים כחיות מחמד. רבים הפכו את זה לבלתי חוקי בעליל, בעוד שאחרות מאפשרות בעלות מוגבלת.

אם אתה שוקל להוסיף כלב זאב למשפחה, וודא שבעלות על כלב זה היא חוקית במדינתך.

גורי זאב מתנהגים אחרת לחלוטין משאר סוגי הגורים

למרות שהמלטות רבות של כלבים מבויתים חולקות כמה תכונות פיזיות והתנהגותיות. גורים יכולים להיראות ולהתנהג שלא כמו אף אחד מאחיהם ואחיותיהם. למה? כמה גורים עשויים לקבל יותר מאפיינים של כלב. בעוד שאחרים יכולים לקבל יותר מאפיינים של זאב. כמו שאמרנו, אין דרך אמיתית לחזות את מידת הזאב של הכלב שלך בכל ההתבגרות שלו.

כלבים שצריכים המון מקום

כלבי זאב מומלצים בדרך כלל לאנשים שחיים במדבר או ביערות מכיוון שהם זקוקים להרבה מקום, כדי להישאר מאושרים, בריאים ומתעמלים. מומלץ שטח של לפחות 65×65 מטר רבוע עם הרבה עצים ומכשולים לטיפוס.

זקוקים לתזונה מיוחדת

לא, המאכל הסטנדרטי שאתה מאכיל את הכלבים האחרים שלך לא יעבוד עבור כלב זה. הם צריכים שניים עד ארבעה קילוגרם של בשר נא מדי יום. האכלת הכלב במזון כלבים רגיל לא תספק לו את החומרים המזינים שהוא באמת צריך.

מייללים והרבה

 יש אינספור סיבות מדוע כלבים אלה מייללים. החל מתקשורת עם כלב זאב אחר (או זאב!). גם דרך להגיד לכלב אחר להתרחק מהדשא שלה ועד לשמוע צפירה מרחוק. אם אתה מביא כלב מגזע זה הביתה, תתכונן להרבה יללות.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן