לחץ דם גבוה והדרכים לטיפול

לחץ דם גבוה

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

לחץ דם גבוה הוא מצב שבו עוצמת הדם הזורמת דרך כלי הדם שלך גבוהה מדי. הוא עלול לגרום בסופו של דבר למספר בעיות בריאותיות, כולל מחלות לב וכלי דם. לפניכם פרטים שיעזרו לכם לטפל בבעיה.

מומחים מאמינים ששתיית מים ושמירה על לחות נאותה יכולים לשמור על רמות לחץ הדם, בין היתר. כאשר הגוף מלא לחות, אומרים שהלב יעיל יותר בהזרמת הדם בכל הגוף. אבל בעוד שמחכים למחקרים נוספים, אין נזק משמעותי בשתיים מים. להיפך, יש לזה מספר יתרונות.

תפקיד אורח החיים

על פי איגוד הלב האמריקני (AHA), אורח חיים בריא הוא מקום מצוין להתחיל בו בכל הנוגע להימנעות מלחץ דם גבוה. האיגוד ממליץ לאכול תזונה מאוזנת ודלה במלח, הגבלת באלכוהול, פעילות גופנית סדירה, ניהול מתחים, שמירה על משקל תקין, הפסקת עישון ועוד.

יתר על כן, מומחים מאמינים  שגם שתייה מרובה של מים יכולה להפחית. אבל כמה מים כדאי לשתות ביום כדי לשפר את המצב? בואו נגלה.

כמה מים כדאי לשתות כדי להפחית את לחץ הדם?

ההמלצה לשתות לפחות שמונה כוסות מים בכל יום. מים עוזרים לניקוי רעלים מהדם (הסרת רעלים ופסולת), כולל עודף נתרן שמגביר את הסיכון ליתר לחץ דם.

מיץ חמוציות יכול גם לעזור

מיץ חמוציות עמוס בוויטמין C (נוגד חמצון). נוגדי חמצון עוזרים להילחם בדלקות, לקדם את זרימת הדם ולהרפות את כלי הדם. לכל אלה יש השפעה חיובית על רמות לחץ הדם שלך.
בנוסף, המשקה גם מחזק את המערכת החיסונית ונלחם בלחץ חמצוני מרדיקלים חופשיים. הוא גם עוזר להרוג חיידקים מזיקים.

מדוע לחץ דם גבוה נקרא 'הרוצח השקט'?

הערכות ארגון הבריאות העולמי (WHO) מצביעות על כך ש-1.28 מיליארד מבוגרים בגילאי 30-79 ברחבי העולם סובלים מבעיה זו.

עם זאת, על פי ההערכות 46% מהמבוגרים אינם מודעים לכך. למה? כי לא בהכרח מרגישים סימפטומים נלווים. רק כאשר המחלה מתקדמת לרמות מסוכנות היא מתחילה להראות סימנים. כמו מחלות לב וכלי דם קשות כמו התקף לב, אי ספיקת לב, שבץ מוחי ועוד. זו אחת הסיבות לכך שהוא מכונה גם 'רוצח שקט'.

גורמי סיכון שיש לקחת בחשבון

על פי ארגון הבריאות העולמי, גורמי סיכון הניתנים לשינוי לחץ דם גבוה כוללים תזונה לא בריאה (צריכת מלח מופרזת, תזונה עשירה בשומן רווי ושומני טראנס, צריכה מועטה של ​​פירות וירקות), חוסר פעילות גופנית, צריכת טבק ואלכוהול, ועודף משקל או השמנת יתר.

גורמי סיכון שאינם ניתנים לשינוי כוללים היסטוריה משפחתית, גיל מעל 65 שנים ומחלות קיימות כמו סוכרת או מחלת כליות. כך לדברי ארגון הבריאות העולמי.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן