כפות אדומות אצל כלבים: סיבות ודרך טיפול

כפות אדומות - מה הסיבות

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

מה גורם לכפות אדומות אצל כלבים, ואיך אתה יכול לטפל בבן לוויה הכלב שלך בבית?

למרות שכפות אדומות הן בעיה נפוצה אצל כלבים, הן יכולות להיות לא נוחות, מגרדות ולפעמים סימפטום של מצב בריאותי חמור יותר. 

עשינו מחקר קטן לגבי מה שעלול לגרום לכפות האדומות של הכלב שלכם. יחד עם אילו טיפולים תוכלו לנסות בבית כדי להקל על הגירוי. 

אלרגיות , חרדות , פציעות ומצבים בריאותיים אחרים עלולים לגרום לכפות אדומות. כדאי לקחת עצות מומחה כיצד למנוע זאת. כמו גם לדעת מתי הגיע הזמן לבקר וטרינר.

על פי מחקר משנת 2015 שפורסם ב- Canadian Veterinary Journal סביר להניח שהכפות הקדמיות יושפעו יותר מהכפות האחוריות, בעוד שגזעים מסוימים של כלבים, כגון פקינז, טרייר ולברדור, רגישים יותר למחלות כפות ודרמטיטיס. 

סימנים של כפות אדומות על כלבים 

אם אתה בוחן את כפות הכלב שלך ושם לב שהן אדומות, ממה עוד עליך להיזהר? ובכן, כפות אדומות על כלבים הן בדרך כלל סימן לכך שיש יותר דם באזור מהרגיל. 

זה יכול להיות בגלל דלקת או גירוי, ולפעמים שילוב של שניהם. מכיוון שכלבים מגיבים לגירוי בליקוק, לעתים קרובות תגלו שכפות מגורות הופכות לדלקתיות. 

סימנים אחרים שאתה עשוי לראות לצד כפות אדומות אצל הכלב שלך כוללים:

  • ליקוק חוזר , לעיסה או כרסום 
  • צליעה
  • 'נפנוף' ברגליים (גירוי) 
  • חוסר רצון ללכת 
  • סימני גירוי במקומות אחרים – כגון אוזניים מגרדות 
  • ריח רע 
  • צביעת רוק (פרווה ורודה שבה מתרחשים ליקוקים חוזרים ונשנים, גם אם אינך רואה את הליקוק)

אל תשכח שגורמים רבים לכפות אדומות כואבות, וייתכן שהכלב שלך לא יהנה ממך להסתכל מקרוב. קחו רמזים מהכלב שלכם ואל תבדקו אותם אם הם לא מרוצים מזה. מכיוון שאפילו הכלב הכי נחמד עלול לנשוך אם הוא כואב.

כפות אדומות – האם לכלב שלי יש פודודרמטיטיס? 

פודודרמטיטיס הוא המונח הרפואי לעור דלקתי בכפות הרגליים. למרות שזו אבחנה, זו לא מחלה – תמיד יש לה סיבה בסיסית. 

אם לכלב שלך יש כפות אדומות, סביר להניח שיש לו פודודרמטיטיס, אבל הווטרינר שלך עדיין יצטרך לרדת לעומקו של הסיבה.

גורמים לכפות אדומות על כלבים 

כפי שנדון לעיל, כפות אדומות יכולות להיות סימן למספר בעיות שונות. הנה רשימה של 12 סיבות שונות לכך שכלבים מקבלים כפות אדומות.

אלרגיות

אולי הגורם השכיח ביותר לכפות אדומות אצל כלבים, אלרגיות עלולות לגרום לכפות הרגליים להיראות אדומות ולגרום לגירוד. ייתכן שהכלב שלך נושך או מלקק את כפותיו שוב ושוב. יכול להיות שהוא גם מגרד במקומות אחרים, או שיש לו אוזניים מגורות או נגועות.  

כוויה

בקיץ, כוויות ממדרכות חמות הן בהחלט גורם אפשרי לכפות אדומות. סביר להניח שכלבים עם כפות שרופות כואבים – הם עלולים להתרעם על בדיקה, אז היזהר. ייתכן שתראה גם את הרפידות מתקלפות. זה בדרך כלל משפיע על כל ארבע הכפות באופן שווה. 

גוף זר בכפה

בתקופות מסוימות של השנה, כפה אדומה ומודלקת נגרמת לעתים קרובות על ידי זרע עשב שפעלה את דרכו מתחת לעור וגורם לזיהום. 

הכלב שלך ילקק שוב ושוב את הכפה הבודדת וייתכן שהוא צולע. לעתים קרובות קשה למצוא את חור הכניסה מכיוון שהעור מתרפא במהירות, אז אל תבזבזו זמן בחיפוש אחר אחד. זה גם כואב מאוד. אז תיזהר לא להינשך בזמן שאתה מסתכל על כפות הכלב שלך.

זיהומים במיטה טופר

זיהומים במיטת הציפורן יכולים להיות מגרדים ביותר, לא נוחים ואפילו כואבים. סביר יותר שזה ישפיע על כפה בודדת ולא על כולם, והכלב שלך ילקק ויצלוע. קשה לראות זיהומים במיטת טפרים, כך שאולי לא תראה את הזיהום עצמו.

ONCHODYSTROPHY לופואיד סימטרי (SLO)

 מחלה חריגה זו של הטפרים עלולה לגרום לכאב, צליעה וכרסום בכפות הרגליים, וכתוצאה מכך לכפות אדומות. 

SLO הוא מצב שבו הטפרים אינם גדלים כראוי, הם שבירים, והם נשברים בקלות. זה משפיע על כל כפות הרגליים, אבל אחת עלולה להיות גרועה יותר מהאחרות, במיוחד אם הכלב שלך שבר ציפורן. מצב זה הוא שיקול אצל כלבים שפגעו בציפורניים שלהם שוב ושוב.  

חֲרָדָה

יש אנשים שאוהבים לקשר את זה לכסיסת ציפורניים, אבל יש כלבים עם חרדה ללקק שוב ושוב את כפותיהם, מה שיגרום להם להיות אדומים ודלקתיים. 

זה משפיע בדרך כלל על הכפות הקדמיות, או על כפה בודדת, וייתכן שתבחין בכלב שלך יש שינויים התנהגותיים אחרים כגון קצב, שינויים בתיאבון או נצמדות. 

הפרעות קוגניטיביות של כלבים (CCD)

CCD (המכונה 'דמנציה כלבתית') יכול לגרום לכפות אדומות עקב ליקוקים חוזרים של כלבים. הכפות אינן מגורות בעצמן, אך התנהגות מרגיעה זו גורמת להן להיות אדומות וכואבות. הכלב שלך עשוי גם להראות סימנים של יקיצה בלילה, חרדה או שכחה. 

אלבמה רקבון

כתמים מוזרים וסימנים אדומים על הכפות הם סימן מוקדם למחלה הקטלנית של אלבמה ריקבון. המתרחשת לעתים קרובות בבריטניה בסתיו ובחורף, כאשר הוא בוצי. 

מומלץ לבעלים לבדוק את כפות הכלב שלהם לאחר ההליכה ולבקר את הווטרינר אם הם רואים כתמים אדומים על הכפות. סביר להניח שזה מרעה, אבל שווה לבדוק!

קרציות

קרציות אוהבות להטביע את עצמן בין אצבעות הרגליים, שם הן גורמות לרוב לאדמומיות, גירוי וצליעה. עדיף לבקש מהווטרינר שלך להסיר קרציות. במיוחד כשהן נמצאות במקומות לא נוחים, או להשתמש ב'מזלג קרציות' כדי להוציא אותן בבטחה. 

אשפה דמודקטית

קרדית דמודקס חיה בבסיס זקיקי השיער. מספרים קטנים זה בסדר, אבל מספרים גדולים מתרחשים בכלבים שאחרת מדוכאים חיסונית (כולל גורים) ועלולים לגרום לרגליים להיות מאוד מגורות, אדומות וכואבות. 

זה משפיע בדרך כלל על זוגות או על כל ארבע כפות הרגליים. והוא נפוץ יותר בגזעים קצרי שיער ובאלה עם אלרגיות או פגיעה חיסונית אחרת.

תולעי קרס

התולעים הזעירות הללו חופרות דרך העור בכפות הרגליים. וגורמות לרגליים אדומות ומגרדות, לפני שהן עושות את דרכן למעיים כדי לחיות. זיהום תולעי קרס נפוץ יותר בכלבים המוחזקים על בטון ובכלבים המוחזקים בקבוצות. אך זה עדיין נדיר ברוב האזורים. 

מגע עם חומרים מגרים

אם הכלב שלך הלך על משהו שגורם לגירוי בעור, זה יכול לגרום לכפות אדומומיות. מלח כבישים מעצבן, והוא יכול לגרום לכפותיו של הכלב להפוך לאדומות ומגרדות לאחר טיול בחורף. 

זה גם רעיל אם נבלע, אז שטפו אותו במהירות אם הכלב שלכם בא איתו במגע. סיבה זו עשויה להשפיע על כל הזרועות באופן שווה. חומרים מגרים פוטנציאליים אחרים יכולים לכלול מוצרי ניקוי וקוטלי עשבים.

איך לטפל בכפות אדומות בבית 

 אם לכלב שלך יש כפות אדומות, אולי אתה תוהה איך הכי טוב לטפל בהן בבית. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להסתכל מקרוב. אם אתה יכול לראות פצע או ציפורן פגומה, זה הזמן לביקור וטרינר. 

אם אין סימן לבעיה, אתה יכול לנסות לשטוף את רגליו של הכלב שלך. כדי להסיר חומרים מגרים או אלרגנים. לאחר מכן, צפה בכלב שלך לכמה מהתסמינים האחרים שנדונו כאן. 

אם נראה שהם מלקקים כל הזמן או מוטרדים מכפות רגליהם, כדאי לבקר וטרינר. עדיף לא למרוח שום דבר על כפות הרגליים של הכלב שלך עד שהם נראו על ידי וטרינר. שכן זה עלול להקשות על הבדיקה. 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן