הכלב סובל מגזים-לא נעים בכלל,מה עושים?

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

האם הגזים של הכלב שלך גורם לך להתנשף באוויר? כלב עם גזים עשוי להיות די מצחיק, אבל זה גם משהו שאפילו לאוהבי כלבים קשה לחיות איתו. אם לכלב שלך יש גזים קשים במיוחד, זה עשוי להיות סימן לבעיה בריאותית. גלה מדוע יש כלבים שמפליצים כל כך הרבה ולמד כיצד להתמודד עם גזים אצל הכלב שלך.

מדוע כלבים משחררים גזים?

כלבים מעבירים גז בעצם מאותן סיבות שזה קיים אצל אנשים. גזים הם תפקוד גוף תקין שלא ניתן לעצור לחלוטין, אם כי לעיתים קרובות ניתן להפחית גזים מוגזמים. גילוי הסיבה לגזים הוא הצעד הראשון. גזים מופיעים כתוצאה מהצטברותם במערכת העיכול. ישנן מספר דרכים שבהן גזים אלו מגיעים בדרך כלל למערכת העיכול.

אוויר מוגזם גורם לגזים אצל כלבים

בליעה מוגזמת של אוויר עלולה לגרום לכמויות מוגזמות של גז. זה קורה לעתים קרובות כאשר כלבים שותים או אוכלים את האוכל שלהם מהר מדי. זכרו: מה שנכנס חייב לצאת. אם הכלב שלך לא יגהק את האוויר שנבלע, הוא ייצא מהצד השני. ייתכן שתוכל להבחין בין זה לגזים אחרים מכיוון שלגזים מאוויר שנבלע אין בדרך כלל ריח חזק.

תהליך עיכול

תהליך העיכול הרגיל מייצר גזים במערכת המעיים. גז מסריח מיוצר לרוב על ידי חיידקים במעי הגס המפרקים מזונות שלא התעכלו לחלוטין בקיבה. זה עשוי לקרות עם חוסר שיקול דעת תזונתי (כמו להיכנס לפח או לאכול משהו שנמצא בחוץ). כמה מזונות ספציפיים, כמו אפונה, שעועית, מוצרי חלב והרבה בשר עלולות לגרום לגזים אצל כלבים.

בעיות רפואיות שגורמות לגזים אצל כלבים 

זיהומים, מחלות והפרעות במערכת העיכול עלולים לגרום לייצור עודף של גזים אצל כלבים. חלק מהמצבים הללו הם מחלת מעי דלקתית (IBD), תסמונת המעי הרגיז (IBS), טפילי מעיים , גידולים, אלרגיות או אי סבילות למזון, דלקת לבלב ואי ספיקת לבלב אקסוקרינית.

כיצד תתייחס לגזים כאלה אצל הכלב שלך?

עדיף לקבוע פגישה עם הווטרינר לפני שאתה מנסה לטפל בגזים של הכלב שלך בעצמך. תסמינים כמו שלשולים והקאות המתרחשים יחד עם גזים עלולים לגרום למערכת העיכול או בעיה בריאותית אחרת. אתה יכול להעלות את הגזים המוגזמים במהלך הפגישה עם הווטרינר ולראות מה הוא ממליץ.

טיפול בגזים כרוך לרוב בשינויים תזונתיים. המלצות כלליות לעזור לכלב שלך עשויות לכלול מזון קל לעיכול, דל סיבים, שאינו מכיל יותר מדי בשר. ניתן לרשום דיאטות מיוחדות ותרופות, בהתאם לאבחנה של הווטרינר שלך.

כיצד למנוע גזים

לא ניתן להעלים לגמרי גזים אצל כלבים, זה חלק מהחיים. אם נראה שהכלב שלך במצב בריאותי תקין והוא נמצא בבחינות הווטרינר שלו, יש כמה שינויים שאתה יכול לעשות כדי לנסות להפחית את הגזים:

הוצא את הכלב לסיבוב:

זוהי גישה קלה לניהול בעיית הגזים של הכלב שלך. הליכה פשוטה בתוך 30 דקות מהאכילה יכולה לעזור להעביר את הגזים האלה במהירות. זה מאפשר לכלב שלך לפלוט אותם בחוץ, שם הריח אינו מורגש כל כך.

שנה את התזונה של הכלב שלך:

מזון הכלבים שאתה מאכיל את הכלב שלך עשוי לגרום לכלב שלך לגזים יתר על המידה. אם אתם נותנים לגור שלכם כרגע פורמולה לא איכותית, נסה לעבור לתזונה איכותית יותר וניתנת לעיכול העשויה ממזון מלא.

נסה פרוביוטיקה

בעוד הדעות על פרוביוטיקהחלוקות בין אנשי מקצוע, רבים מסכימים שהם יכולים להועיל. בכל מקרה, אין שום נזק בניסיון להוסיף עוד מהחיידקים הטובים למערכת העיכול של הכלב שלך. הקפידו להשתמש בפרוביוטיקה איכותית המתאימה לכלבים והוכחה כיעילה. בקש מהווטרינר שלך המלצות.

שקול תוספי תזונה

 Yucca schidigera או אבץ אצטט עשויים להפחית את ריח הגז אך לא בהכרח את הנפח או התדירות. פחם פעיל נחשב גם כמפחית את ריח הגז. לפני שמתחילים כל תוספים, התייעצו עם הווטרינר שלכם והקפידו לבחור מוצר המסומן לשימוש בכלבים.

נסה שינוי תזונתי אחד בכל פעם.

כאשר אתה משנה את התזונה של הכלב שלך כדי להפחית גזים, זו באמת הדרך היחידה שבה תוכל לקבוע איזה שינוי עובד הכי טוב. אם אף אחד לא עובד לבד, נסה לשלב שניים בכל פעם. אם בשלב כלשהו הכלב שלך מאבד את התיאבון שלו או כל סימפטום אחר של מחלה, פנה לוטרינר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן