היתרונות במזון לחתולים ללא דגנים

מזון לחתולים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

מזון לחתולים ללא דגנים נחשב לחלק מהאפשרויות הטובות ביותר למזון חתולים. חלק מהיצרנים אפילו מרחיקים לכת ואומרים שמזון חתולים ללא דגנים קרוב יותר לתזונה של חתול בר. החתול שלך עשוי להתנהג כמו נמר גדול, אבל האם הוא צריך לאכול כמו אחד?

היות שהחתול שלך אינו נמר, וגם לא פראי (אולי פרוע בלב).. אילו יתרונות יכול להציע מזון נטולת דגנים? בדוק שלושה מאפיינים מרכזיים של מזונות חתולים ללא דגנים. הם שהופכים אותם למתאימים היטב לחברים החתוליים שלנו.

חלבון הוא המלך

בדיוק כמו בני הדודים הפראיים שלהם, חתולי הבית (Felis catus) הם טורפים. מבחינה מדעית, זה אומר שחתול משגשג על תזונה עשירה בחלבון מן החי. נכון, אנחנו יודעים שהציד היחיד שהחתלתול שלך עושה הוא לרדוף אחרי צעצוע בבית. אבל הוא עדיין צריך את מנת החלבון היומית שלו.

כאשר בוחרים מזון מתאים לחתולים מבחינה תזונתית, תכולת החלבון היא המאפיין החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון.

ישנו דגש על החשיבות של בחירת מזון לחתולים עתיר חלבון מן החי. המזון מספק את חומצות האמינו החיוניות שחתולים צריכים. ללא קשר אם יש דגנים במתכון או לא.

אז למה לעשות את המעבר למזון ללא דגנים לחתולים, אם חלבון הוא המפתח? 
פחות סיבוכים! מזון לחתולים ללא דגנים מיוצר בדרך כלל עם חלבון כמרכיב העליון. זאת כדי להבטיח שצורכי החלבון של החתול נענים.

פחות פחמימות

דיאטות דלות פחמימות פופולריות בקרב אנשים, אבל אבותיו של החתול עשו זאת במשך עידנים. התזונה הטבעית של חתולי בר – כמו הסבים הקדומים של החתול שלך – מגוונת. למשל, יונקים קטנים וציפורים. 

חתולים התפתחו לאכול תזונה המבוססת אך ורק על הטרף שהם יכלו למצוא. זה אומר שפחמימות מעולם לא היו המנה העיקרית. 

מומלץ שפחמימות – כמו חיטה, תירס, שעורה, אורז, תירס וסויה – ירכיבו רק כמות קטנה בתזונה של החתול.

שימו לב שפחמימות לא עוצרות בדגנים. מומלץ למזער מרכיבים אחרים העשירים בפחמימות. כמו תפוחי אדמה, אפונה ועדשים. מבחינה טכנית הם נטולי דגנים אך אינם נטולי פחמימות או דלי פחמימות. אם כן, מזונות חתולים נטול דגנים שהם גם דלים בפחמימות הם הטובים ביותר עבור החתולים שלנו.

רגישות למזון

יתרון נוסף של מזון נטול דגנים לחתולים הוא, שניתן להשתמש בו כדי לעזור לחתולים שחווים אלרגיות או רגישות למזון. אלו יכולים להופיע כתסמיני עור או במערכת העיכול. כמו גירוד מוגזם או שלשולים.

אם לחתול יש אלרגיה מאושרת לדגן מסוים, תרצה להימנע מהמרכיב הזה במזון שלו.

דגנים כמו חיטה הם בין האלרגנים הנפוצים ביותר במזון לחתולים. אם נראה שהחתלתול שלך רגיש לדגנים, הגיוני לבחור במזון חתולים נטול דגנים שהוא גם נקי מחיטה. גם אם החתול לא אובחן עם אלרגיה למזון על ידי וטרינר, ייתכן שתרצה לבחור מזון לחתולים ללא דגנים. זאת אם אתה מתחיל לראות כל אחד מהתסמינים הקשורים לאלרגיה למזון. 

אם אתה חושד שלחתול יש אלרגיה למזון עם דגנים, אפשר להשתמש במזון חתולים ללא דגנים. בעיקרון, אתה מתחיל להאכיל מזון ללא דגנים ולראות אם התסמינים חולפים. זוהי דרך פשוטה ומומלצת לבדוק אם לחתול באמת יש אלרגיה לדגנים.  

אמנם עשוי להיות הבדל גדול בין חתולים שמסתובבים בספארי לעומת אלה שמסתובבים בסלון שלך. אבל צרכי התזונה שלהם אינם שונים כל כך. מזון עתיר חלבון לחתולים שגם דל בפחמימות יכול לעזור לשמור על כושר ובריאות החתולים. מזונות ללא דגנים מספקים את מרכיבי החובה התזונתיים הללו. הם גם יכולים להועיל לחתלתולים שאלרגיים לדגנים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן