האכלת חתולים: באיזו תדירות עלי להאכיל את החתול שלי?

האכלת חתולים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

האכלת חתולים מעלה הרבה את השאלה 'באיזו תדירות עלי להאכיל את החתלתול שלי?' 

נפוץ בקרב הורים טריים לחיות מחמד שרוצים להבטיח שהם נותנים לצרור המוך האהוב שלהם את ההתחלה הטובה ביותר בחיים. למרות שאולי נראה שהתשובה תהיה פשוטה יחסית, הרבה תלוי בגיל החתלתול שלך, בקצב הגדילה ואפילו בגזע שלו.

בדיוק כמו חתולים בוגרים, גורי חתולים דורשים שומן וויטמינים, אבל יש להם צרכים גבוהים יותר בכל הנוגע לחלבון, מינרלים וחומצות אמינו. לכן זה כל כך חשוב להאכיל את הקטן שלך במזון החתלתול הטוב ביותר, שנוסח במיוחד כדי להכיל את כל מה שגופם דורש כדי לגדול גדול וחזק.

אבל באיזו תדירות וכמה כדאי לחלק לחבר הפרווה שלך בזמן הארוחה? נעמוד על כך ביתר פירוט במדריך זה, אך ככלל אצבע, מנות קטנות של מזון חתלתולים איכותי ארבע פעמים ביום מומלצות על ידי רוב הווטרינרים.

באשר לאיזה מזון לחתלתולים הוא הטוב ביותר, אין כלל קשה ומהיר סביב זה. שכן גיל החתלתול, משקלו, ציון מצב הגוף, רמת הפעילות והבריאות הכללית של החתלתול שלך ישחקו חלק בקביעת התזונה הטובה ביותר עבורו. אם אתה בכלל מודאג לגבי מה להאכיל את חבר הפרווה שלך, שוחח עם הווטרינר שלך שיוכל להציע הרבה עצות והכוונה.

האכלת חתולים צעירים – עד ארבעה שבועות

גורי חתולים שזה עתה נולדו יקבלו את כל התזונה שלהם מחלב אמם. עם זאת, אם אתם מוצאים את עצמכם במצב של צורך בגידול ידני של חתלתול, אז תזדקקו לחלב פורמולה מיוחד לחתלתולים. אל תתפתו לתת להם חלב פרה! 

בגיל זה, החתלתול שלך יצטרך להאכיל בבקבוק כל 2-3 שעות. תצטרך גם לוודא שהם בשירותים. על ידי גירוי שלהם עם מטלית רטובה. אם אתה מוצא חתלתול נטוש או אם החתולה שלך מזניחה את הגורים שלה לאחר הלידה, זה יהיה רעיון טוב לבדוק אותם על ידי וטרינר. גידול חתלתולים הוא עבודה קשה, ועדיף לפנות לייעוץ מקצועי.

גמילה של חתלתולים – 4-8 שבועות

לאחר ארבעה שבועות, רוב הגורים מוכנים לנסות מעט מזון מוצק. נסו למצוא להם מאכלים רכים דמויי פאטה בהתחלה. ושקול לערבב אותם עם מעט חלב כדי לעודד אותם. בהתחלה, טעם הוא כל מה שהם צריכים – רוב התזונה שלהם תגיע מחלב. אבל במהלך 2-4 השבועות הבאים, הם יעשו מעבר הדרגתי לאכילת מוצקים בלבד. 

בגיל זה, עדיף להשאיר מזון מוצק למשך תקופות ארוכות על מנת לאפשר להם לחקור ולטעום ממנו. אל תשכחו לרענן את הקערה באופן קבוע כדי לוודא שהיא תישאר בטוחה. מכיוון שאוכל רטוב נעלם במהירות. לאחר ארבעה שבועות, הם ישתו חלב בערך ארבע פעמים ביום. אבל זה יקטן באופן טבעי ככל שצריכת המזון המוצק שלהם עולה.

ימים ראשונים בבית חדש – גיל 8-16 שבועות

גורי חתולים רבים יוצאים לבתיהם החדשים מגיל שמונה שבועות ואילך. זה יכול להיות זמן מטריד עבורם. אז אחת הדרכים הטובות ביותר לעזור להם להרגיש בטוחים יותר היא לספק שגרה. זה יעזור להם לדעת למה לצפות בכל יום. לוודא שהחתלתול שלך קבע זמני ארוחה היא חלק גדול מזה.

החתלתול שלך יזדקק לארבעה האכלות ביום בגיל זה. כשהמנה היומית המומלצת שלו מחולקת באופן שווה בין כל ארבע זמני הארוחה. עליך להרגיל את השקילה ואת מצב הגוף שלך להבקיע את החתלתול שלך כדי לוודא שהוא מקבל מספיק מזון. אתה רוצה שהם יגדלו ויעלו במשקל. אבל לא יהפכו להשמנת יתר הווטרינר שלך יוכל לייעץ לך עוד בנושא זה. משהו נוסף שיש לקחת בחשבון הוא איזה סוג מזון להאכיל את החתלתול שלך. אתה יכול לבחור רטוב, יבש או תערובת של שניהם. בגיל זה החתלתול שלך לא יזדקק לחלב. הוא יקבל את כל מה שהוא צריך מהמזון המוצק שלו. עם זאת, יש לספק מים תמיד.

לא משנה באיזה מזון תבחרו, ודאו שזוהי דיאטה במיוחד עבור גורי חתולים. שכן זו תנוסח במיוחד כדי לסייע בגדילה והתפתחותם. הנחיות החבילה יגידו לך כמה להאכיל את החתלתול שלך לכל תקופה של 24 שעות. (שניתן לחלק לאחר מכן לארבע הארוחות היומיות שלו). אם אתה לא בטוח כמה אתה צריך להאכיל, אז דבר עם הווטרינר שלך.

האכלת חתולים בני 16 שבועות עד 6 חודשים

סביר להניח שהחתלתול שלך יאכל שלוש הזנות ביום בגיל זה. ויחלק את המנה היומית המומלצת לשלושה מנות שוות. הם עדיין צריכים להיות בדיאטת חתלתולים בגיל זה, מכיוון שהם גדלים במהירות. עם זאת, זהו גיל נפוץ עבור גורים לעודף משקל. אז המשך להתייעץ עם הווטרינר שלך כדי לוודא שהצמיחה שלהם מתאימה. שים לב לכמה פינוקים או טיפים נוספים אתה נותן להם, כי גם זה קל להגזים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן