האכלת גורים: מתי נכון להתחיל עם אוכל לכלבים בוגרים?

האכלת גורים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

האכלת גורים היא עניין בפני עצמו המעלה שאלות. מתי עלי להפסיק להאכיל את הכלב שלי במזון גורים? זו שאלה שאתה עשוי לשאול כאשר הגור הקטן שלך מתקרב לבגרות ושינויים בהתנהגות וברמות האנרגיה שלו מתחילים להתברר. 

בעוד שהגורים ניזונים מאוכל לגורים ועוברים למזון לכלבים בוגרים ברגע שהם מגיעים לבגרות, לא כל הגזעים נכנסים לבגרות בו זמנית. מה שעלול להקשות על בעלים לחיות מחמד לדעת מתי לבצע את המעבר.

למרות שלעתים קרובות כלבים נחשבים ככאלה שהגיעו לבגרות כשהם מגיעים לגיל שנה. זה לא המקרה עבור כל הגורים. כאשר לגזעים גדולים וענקיים לוקח לרוב 18 חודשים עד שנתיים להתפתח באופן מלא.

לא משנה איזה גזע יש לך, חשוב שתחכה עד שהכלב שלך יגיע לבגרות שרירים ושלד לפני המעבר לתזונה למבוגרים. זה אומר לחכות עד שהכלב שלך יסיים לגדול ולוחות הגדילה בעצמותיו ייסגרו.

כדי לעזור לך לדעת מתי להעביר את הגור שלך למזון כלבים בוגרים וכיצד לעשות זאת בבטחה, ריכזנו את המדריך השימושי עם כל מה שאתה צריך לדעת. המדריך כולל הבדלים בין אוכל לגורים לבין אוכל לכלבים בוגרים וכמה אתה צריך להאכיל את הכלב שלך. 

האם יש הבדלים משמעותיים בין מזון לגורים למזון לבוגרים?   

הגור שלך צריך לאכול אוכל עם נוסחה מיוחדת עבור גורים. לגורים הגדלים יש צרכים תזונתיים שונים מאשר לכלבים בוגרים, ומזון גורים מנוסח כדי לענות על צרכים אלה. מזון לגורים עשיר יותר בקלוריות כדי לתמוך בגדילה, ויש לו איזון שונה של ויטמינים ומינרלים כדי לספק תזונה מיטבית לגדילת עצמות ושרירים. רוב התזונאים הווטרינרים אינם ממליצים על מזון תוצרת בית, גולמי או לתת מזון של מבוגרים לגורים. מכיוון שדיאטות אלו אינן מספקות את האיזון הנכון של חומרים מזינים לתמיכה בצמיחה מהירה ועלולות להוביל להפרעות התפתחותיות.  

בעוד שהאכלת גור במזון מבוגר היא פחות מסוכנת, יש חששות לגבי האכלת כלב בוגר בתזונה שאינה תואמת את שלב חייו הנוכחי. דיאטות גורים הן לעתים קרובות עתירות יותר בקלוריות מאשר מזון למבוגרים, על מנת לתמוך בצמיחה מהירה. זה יכול להוביל לעלייה מהירה במשקל אצל מבוגרים, במיוחד בכלבים מעוקרים או מסורסים.

מתי עלי להפסיק להאכיל את הכלב שלי במזון גורים?

העיתוי המדויק של המעבר ממזון גורים למזון בוגרים יהיה תלוי במספר גורמים בודדים. יש לקחת בחשבון את גיל הגור, גזע, גודל צפוי ומצב בריאותו הנוכחי. ברוב המקרים, עליך להמתין עד שהכלב שלך יגדל במלואו לפני המעבר לתזונה למבוגרים. כלבים מגזעים קטנים ובינוניים בדרך כלל מסיימים לגדול בסביבות גיל שמונה חודשים עד שנה. בעוד שגזעים גדולים וענקיים עשויים לא להגיע לגודלם הבוגר המלא עד גיל 18 חודשים.  

אם אינך בטוח מתי הכלב שלך יגדל במלואו, כלל טוב הוא לחכות עד שהכלב שלך יהיה בן שנה לפני המעבר לתזונה למבוגרים. כלבים מסוימים עשויים להזדקק למעבר מוקדם יותר אם יש להם בעיות רפואיות שניתן לטפל בהן באמצעות דיאטה. כגון אלרגיות למזון או בעיות עיכול. במקרים מסוימים הוטרינר ימליץ על אוכל רפואי לכלבים לטיפול בבעיה. הוטרינר שלך יעזור לך להחליט מהו הזמן הטוב ביותר ומתי הכי נכון לעשות את המעבר. והוא יכול גם להמליץ ​​על מזון לכלבים בוגרים כדי לענות על הצרכים האישיים של הכלב שלך.

באיזה גיל כלב נחשב למבוגר? 

כלב נחשב כמי שהגיע לבגרות לאחר שגדילת השרירים והשלד שלו הושלמה ולוחות הגדילה של השלד נסגרו. זה יכול להתרחש בין גיל שמונה ל-18 חודשים, תלוי בגזע ובגודל הכלב שלך. כלבים מגזעים קטנים נוטים להגיע לבגרות מוקדם יותר. לכלבים מגזעים גדולים וענקיים לוקח הרבה יותר זמן לסיים את גדילתם. וייתכן שהם לא יגיעו לבגרות לפני הרבה יותר מגיל שנה.

אם אתה עדיין לא בטוח, הווטרינר שלך יכול לעזור לך לקבוע אם הכלב שלך צפוי לגדול לגמרי או לא. במקרים מסוימים, הוא או היא עשויים אפילו לבצע צילומי רנטגן כדי לקבוע אם לוחות הגדילה של הכלב שלך נסגרו לחלוטין. מה שמעיד על בשלות שרירים ושלד.

הפסקת האכלת גורים: כיצד עלי להעביר את הכלב שלי למזון למבוגרים?

המעבר לתזונה חדשה צריך להיעשות בהדרגה, כדי למנוע הפרעות עיכול. מעבר דיאטה צריך להימשך לפחות שבעה ימים. אך ייתכן שיהיה צורך להיות ארוך יותר אם הכלב שלך נוטה לבעיות במערכת העיכול. כמו שלשולים.  

כדי לעזור לכלב שלך להתרגל לתזונה החדשה, התחל על ידי ערבוב של כמות קטנה מאוד מהתזונה החדשה עם מזון הגור הישן שלו. כל יום, הוסיפו עוד קצת מהמזון החדש וקצת פחות מהמזון הישן של הכלב שלכם. עד אמצע השבוע, שאפו להאכיל בתערובת של 50:50 של המזון החדש והישן. המשך את המעבר ההדרגתי הזה בימים הבאים. במטרה שהכלב שלך יעבור במלואו לתזונה החדשה למבוגרים עד היום השביעי. 

אם בשלב כלשהו הכלב שלכם מפתח תסמינים של קלקול קיבה. כמו שלשול, אובדן תיאבון, גזים או נפיחות, זה סימן לכך שהמעבר בתזונה עשוי להתרחש מהר מדי.  

האטת המעבר שלך יכולה בדרך כלל לפתור בעיות באמצעי מערכת העיכול הקשורות לשינוי בתזונה. אם תסמיני מערכת העיכול חמורים, או אם הם נמשכים יותר מ-24-48 שעות, צור קשר עם הווטרינר שלך לקבלת הדרכה נוספת.

האכלת גורים: כמה אני צריך להאכיל את הכלב שלי?

בדיוק כמו התשובה לשאלה כמה אני צריך להאכיל את הגור שלי יהיה שונה מגור לגור. כמה אתה מאכיל את הכלב שלך בכל ארוחה תלוי בגורמים רבים ושונים. כגון, המשקל הנוכחי של הכלב שלך וציון מצב הגוף. רמת הפעילות. תכולת הקלוריות של הדיאטה. וכל מזון או פינוקים אחרים שהכלב שלך מקבל במהלך יום טיפוסי. לכל מותג ומגוון של מזון לכלבים יש תכולה תזונתית שונה. כך שאי אפשר להמליץ ​​גורפת בלי לדעת את התוכן הקלורי של דיאטה.  

לרוב שקיות המזון לכלבים יש מדריך האכלה בגב השקית. זו יכולה להיות נקודת התחלה מועילה. אבל היא לא תמיד מפורטת במיוחד. להערכה מדויקת יותר, בקש מהווטרינר שלך לחשב את דרישות הקלוריות היומיות של הכלב שלך. לאחר מכן תוכל להשתמש במספר זה כדי לקבוע כמה להאכיל. על סמך תכולת הקלוריות של האוכל של הכלב שלך.  

אל תשכח לכלול גם פינוקים, תוספי מזון או שאריות שולחן במקצה היומי של הכלב שלך. אלה יכולים להיות מקור משמעותי לקלוריות נוספות! זכור שהכלב הבוגר שלך כבר לא גדל. ויכול להיות לו חילוף חומרים איטי יותר לאחר עיקור או סירוס. כך שהוא עשוי להזדקק לפחות קלוריות ביום מאשר בעבר.

איך אני יודע אם אני מאכיל את הגור שלי מספיק? 

הגור שלך צריך לאכול מספיק כדי לגדול ולעלות במשקל בקצב קבוע ובריא. גורים שגדלים מהר מדי או מקבלים עודף משקל נוטים יותר לפתח בעיות אורטופדיות. ולכן אינך רוצה להאכיל את הגור שלך יתר על המידה. באופן אידיאלי, הגור שלך צריך לשמור על משקל גוף רזה בריא.  

כדי לקבוע אם אתה מאכיל את הגור מספיק, בקש מהווטרינר שלך להעריך מצב הגוף של הגור. או שתלמד איך להעריך את ציון מצב הגוף בבית. אם ציון מצב הגוף של הגור שלך נמוך מדי, ייתכן שתצטרך להגדיל את כמות המזון שאתה מאכיל את הגור שלך. אם ציון מצב הגוף גבוה מדי, הגור שלך סובל מעודף משקל. ותצטרך להפחית את כמות המזון שאתה מאכיל כדי להגיע לציון אידיאלי.   

לאחר הפסקת האכלת הגורים: ברוכים הבאים לבגרות!

מתי עלי להפסיק להאכיל את הכלב שלי האכלת גורים? כשהוא מגיע לבגרות. אתה עלול לפספס את תעלולי הגורים המקסימים האלה. אבל יש המון הרפתקאות חדשות לגלות בשלב זה של חיי הכלב שלך. עם התזונה הנכונה הכלב שלך יהיה מוכן לצלוח כל אתגר שחייו הבוגרים עשויים להביא! 

באתר ובחנויות של רויאל פט -תוכלו למצוא אוכל לכלבים בכל השלבים מהמותגים המובילים ביותר. בנוסף תוכלו למצוא את כל הציוד לכלבים הנדרש לגידול הכלב שלכם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן