בגדים לכלבים – בעד ונגד

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

אינסטגרם מוצפת בחשבונות של כלבים שיש להם אלפי עוקבים. להרבה מהכלבים האלה יש תמונות יומיות בתלבושת קטנה וחמודה. הם לא לבד – יש הרבה בעלי כלבים שלא מתמצאים במדיה חברתית שאוהבים להלביש את הגור שלהם בבגדי כלבים. זה מעורר מחלוקת בבית המשפט: רבים יטענו שכלב הוא כלב ואסור להלביש אותו לעולם.

עם זאת, מקרים מסוימים דורשים להלביש את הכלב שלך כדי להועיל לרווחתו. גם כשאין צורך בבגדים, זה לא אומר שהלבשת הכלב שלך היא נוראית. כל כלב הוא אינדיבידואלי, והבעלים צריכים לגשת למצב בחוכמה, כשהאושר והנוחות של הכלב בראש מעייניהם.

באילו מצבים נלביש את הכלב שלנו?

במזג אוויר קר

אולי תשמע אנשים טוענים שכלב לא צריך ללבוש מעיל – יש לו כבר אחד. כן, זה נכון, אבל כל גזע שונה מבחינת סוג הפרווה שלו והיכולת להתמודד עם מזג אוויר חורפי. לוויפט למשל, יש פרווה דקה ומעט מאוד שומן בגוף. בהשוואה לניופאונדלנד שיש לו פרווה כפולה עבה כדי לשרוד בתנאי מזג אוויר קשים. ברור למי מהם יש צורך גדול יותר ללבוש ז'קט או סוודר לכלב!

גם כלבים מבוגרים וגורים נוטים להרגיש את הקור יותר מאשר כלב בוגר שנמצא בכושר, פעיל ובריא.

לעזור לכלב עצבני להרגיש בטוח יותר

אם יש לך כלב חרד, הוא עשוי להגיב היטב לחולצה או לסוודר צמוד יותר או לחולצת טריקו של כלבים. ה"התכברלות" שנוצרת נמצאה לעתים קרובות כבעלת השפעה מרגיעה.

עם זאת, חשוב לזכור שזה לא עובד עבור כל כלב. חשוב לוודא שאם הכלב שלך מתוח, עליך להכיר אותו לבגד בהדרגה, כשהכלב שלך רגוע ובשילוב עם הרבה תגמולים טעימים.

לאחר ניתוח או מחלה

אם לכלב שלך יש מחלת עור, אלרגיה לדשא או פצע מניתוח, לפעמים לשים להם סרבל או חולצת טריקו קטנה יכול לעזור למנוע גירוי נוסף ולמנוע ממנו לגעת בפצעים.

אל תשכח שזה לא פתרון לבעיית עור או אלרגיה. חיוני לפנות לייעוץ מווטרינר אם הבעיה נמשכת.

ליום צילום (אם לכלב שלך נוח)

כולנו אוהבים תמונה של כלב חמוד בתלבושת חדשה. תרצה לצלם תמונה כזו? כל עוד הכלב שלכם מרגיש בנוח ולא מכריחים אותו ללבוש משהו שהוא לא רוצה, אז למה לא? וודאו שזה מהנה עבור הכלב שלכם. שהוא לא נשאר בבגד מסורבל יותר מדי זמן. תמיד שלבו את הצילום עם הרבה פינוקים טעימים. יש כלבים שאוהבים את תשומת הלב שהם מקבלים כאשר מתקיים סשן תלבשות!

לאירוע מיוחד

בליל כל הקדושים, חג המולד, פורים ובאירועים משמעותיים אחרים, אנו רואים לעתים קרובות תחפושות משוכללות לכלבים זמינות בחנויות לחיות מחמד.

כולנו רוצים שהחברים האהובים שלנו יהיו חלק מהחגיגות. אם אתם מתכוונים להלביש את הכלב שלכם בתלבושת חג, וודאו שהיא נוחה ללבישה, שהם שמחים ללבוש אותה ושהיא לא מסורבלת מדי.

מתי זה לא בסדר להלביש את הכלב

אם הכלב שלך מפחד או לא מרוצה

אם הכלב שלך מראה סימנים של פחד או אי נוחות, אלא אם זה נחוץ. זה לא הוגן, שקול את העובדה שאתה עושה את זה לסיפוק שלך ולא של הכלב.

אם הכלב שלך מראה סימנים של אומללות או פחד, אל תכריח אותו. לא רק שהוא יכול להתחיל לקשר את המצלמה להלבשה בתחפושת לא נוחה – מה שיגרום לכלב לא להצטלם בשמחה – אלא שאתה יכול בסופו של דבר לגרום לכלב לחוסר אמון בך, והוא עלול להגיב בשלילה.

אם התלבושת תגרום להם לאי נוחות

ודא שכל תלבושת שבה תלביש את הכלב שלך תהיה נוחה. מעיל צריך להיות בגודל הנכון עבור הכלב שלך. אתה לא רוצה שהמעיל ישפשף או ייתפס ברגליים שלו.

אם אתה שוקל תלבושת חדשה, וודא שהיא לא מסורבלת מדי ולא פוגעת בתנועה או בראייה של הכלב. שימו לב שהפריט לא כבד עד כדי כך שהוא עלול לגרום לכלב שלכם להתחמם יתר על המידה. אל תשאירו אותו לבוש למשך תקופות ארוכות או ללא השגחה. ובעיקר, הכניסו את הכלב שלכם לאאוטפיט רק אם אתם בטוחים שהוא מרוצה.

אם למשל, כלב חש בקור וצריך ללבוש מעיל, חשוב להרגיל את הגור אליו בהדרגה. התחל על ידי הנחת המעיל במקום בו הכלב יכול לחקור את הפריט מרצונו החופשי. הקפד לתת הרבה פינוקים טעימים במהלך תקופה זו. עם כל מפגש, לאט לאט קרב את הפריט אל הכלב שלך. עבור בהדרגה לנגיעת המעיל בגוף הכלב. שבסופו של דבר הלבש לכלב את המעיל לפרקים קצרים. אם בשלב כלשהו לכלב שלך לא נוח או שאתה מתקדם מהר מדי, חזור צעד אחורה. בלה יותר זמן בשלב זה לפני שתמשיך הלאה. המטרה היא שהכלב שלך יקשר את המעיל להרבה פינוקים ויראה אותו כמשהו חיובי. לא כמשהו שהוא מפחד ממנו ונאלץ ללבוש.

כלבים רבים יכולים בסופו של דבר לאהוב סשן תלבושות אם יוצג בצורה מהנה וחיובית.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן