שפת גוף של חתול: דרכים שבהן החתול שלך מתקשר

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

שפת הגוף של החתולים היא חידה! הם רוצים תשומת לב, אבל כדאי שלא תחנוק אותם. הם אוהבים לשחק, אבל גם ישרטו בלי אזהרה. בנוסף, בניגוד לכלבים, חתולים לא מקבלים בטוב לב פקודות. הוכח שהם בהחלט יכולים ללמוד פקודות. אבל ציות לכללים של מישהו אחר לא ממש מתאים להם. זה תלוי בנו לפרש את שפת הגוף, ההתנהגות והקולות המוזרים של החתולים. כדי להבין מה קורה בתוך ראשי החתולים הקטנים והחמודים שלהם!

שפת הגוף של חתולים

בהתחלה זה מרתיע. אבל אני מקווה שלאחר סינון של הדרכים הרבות שבהן חתולים מתקשרים באמצעות שפת גוף, תהיה לך הבנה טובה יותר של מה חיית המחמד שלך רוצה. מה היא צריכה ומרגישה ברגעים מסוימים. זה יכול להועיל במיוחד לאלו מאיתנו עם חתולים ביישנים במיוחד. היכולת לזהות מתי חתולה שבדרך כלל מפחדת מתחילה להרגיש בנוח יכולה לשנות לחלוטין את הדרך בה תתקשר איתה. המטרה, אחרי הכל, היא לקיים את מערכת היחסים הטובה ביותר האפשרית עם חיות המחמד שלנו.

בלי להכביר מילים, הנה כל מה שצריך לדעת על תקשורת עם חתולים.

פיזיקליות- שפת הגוף של החתולים היא שם המשחק!

שפת גוף היא שם המשחק כאן, אנשים! נשמע שהחתול שלך מכסה טריטוריה רחבה יותר. פיזיקליזציות יגידו לך אם החתול שלך מוכן להילחם (גב מקומר, אוזניים זקופות) או לברוח (מצב כפוף, פונה הצידה). האינדיקטורים העיקריים הם האוזניים, היציבה והזנב.

זנב גבוה באוויר (הקשר רגוע)

החתול שלי ז'אק כמעט תמיד עם הזנב ישר באוויר כשהוא שועט במסדרון. זו הדרך שלו לומר, "אני שמח ומוכן לחלוטין לשחק אם אתה רוצה."

2. זנב גבוה באוויר (הקשר מתוח)

חתולים שמשליכים את זנבותיהם היישר לאוויר כשהם פוגשים חתול חדש או מתמודדים עם מצב מאיים, מציינים שהם מוכנים להילחם במידת הצורך. לעתים קרובות, פעולה זו מגיעה עם פרווה סומרת.

3. זנב גבוה באוויר (רוטט)

עכשיו, לא ראיתי את זה באף אחד מהחתולים שלי, בגלל שזה נפוץ יותר בחתולים לא מעוקרים או לא מסורסים. לפי ה- Humane Society, זנב רוטט כנראה אומר שהחתלתול שלך ממש נרגש ועומד לרסס או להטיל שתן כדי להוכיח זאת.

4. זנב נמוך, תחוב

כאשר חתולים מפחדים, הם מנסים לעשות את עצמם קטנים ככל האפשר. זנב תחוב הופך אותם למטרות זעירות יותר ומראה לנו שהם לא מעורבים בכל מה שקורה.

5. זנב מקשקש קדימה ואחורה

אתה עלול לקבל תחושה מבשרת רעות בהסתכלות על הזנב של החתול שלך, קדימה ואחורה. זה בגלל שהוא קצת נסער ואומר לך לעזוב אותו בשקט. בהקשרים מסוימים, זה יכול להצביע על כך שהוא בכוננות גבוהה.

6. גב מקומר (עם פרווה סמורה)

גב מקומר בשילוב פרווה סמורה והבעה ערנית הוא סימן לתוקפנות. החתול שלך מבוהל. חתולים ינסו להפוך את עצמם לגדולים ככל האפשר אם הם מרגישים מאוימים.

7. גב מקומר (עם פיהוק)

זו מתיחה ממש נחמדה (שלום, תנוחת חתול!). רוב הסיכויים שהחתול שלך רק מתעורר או עומד להתכרבל בשביל לנמנם.

8. עמידה הצידה

נראה כמשהו שחתולים עשויים לעשות כל הזמן, אבל מיקום גופם הצידה או מעבר למצב שחושף רק צד אחד של גופם אומר שהם מוכנים לרוץ במידת הצורך. במילה אחת, הם מפחדים.

9. פניה חזיתית

בניגוד לכלבים שעשויים לראות באינטראקציה של פניה חזיתית תוקפנות, חתולים עושים זאת כשהם מרגישים בטוחים בעצמם וחיוביים.

10. פניה הצידה

החתולה שלי פוקסי לפעמים נכנסת לחדר ויושבת עם הגב אליי.
זה מרגיש כמו עלבון מוחלט; היא לא יכולה להתעניין פחות במה שאני עושה, וצריכה שאדע את זה. במציאות, היא מראה כמה היא סומכת עליי. לא כדאי שאפתיע אותה עם כרבול, אבל נחמד לדעת שהיא מרגישה מספיק נוח סביבי כדי לסמוך עליי.

11. כפוף (עם מבט ערני)

שוב, כפיפה היא פשוט הכנה לזינוק. כפיפה ערנית פירושה שהחתול שלך חרד.

12. כפוף (מנענע את הטוסיק)

ראיתי את זה יותר פעמים ממה שאני יכול לספור. חתול כפוף, מנענע את ישבנו, עומד להסתער על משהו. זה… תענוג לצפות בו.

13. מתיחה, בטן למעלה

חשיפת הבטן היא סימן עצום של אמון! זה אומר שהחתול שלך מרגיש בטוח ורגוע לחלוטין סביבך. זה לא אומר שהוא רוצה שתלטף את הבטן שלו. לא. היא תגן עליה על ידי נשיכה ושריטה. נסה זאת!

14. מתגלגל מסביב, בטן למעלה

שוב, היא עשויה להתגלגל עם הבטן למעלה ולהסתכל עליך כאילו "למה אתה מחכה? שחק איתי!" אבל אם תלטף את הבטן שלה, היא לא תאהב את זה.

15. עומד בשקט, קפוא

חתול שעומד (או עוצר באמצע הטיול) דומם בצורה מושלמת מעריך שהמצב לא נוח.

16. אוזניים גבוהות וזקופות

החתול שלך נמצא בכוננות גבוהה. מה. היה. הרעש. הזה.

17. אוזניים קדימה, נינוחות

החתול שלך רגוע וקריר כמו מלפפון.

18. אוזניים מסתובבות

החתול שלך חוקר את כל מה שקורה סביבה, לוקח את הכל פנימה.

19. אוזניים שטוחות

החתולה שלך לא נהנת; היא כועסת או מפחדת וכנראה עומדת להתפרץ.

20. שפם שטוח

לעתים קרובות, מלווה אוזניים שטוחות כסימן לפחד.

21. מצמוצים איטיים ויציבים

עיניים הן לא בדיוק החלונות לנשמת החתול שלך, למרבה הצער. שאר הגוף שלהם הרבה יותר תקשורתי. אבל, אם אתה מקבל מבט איטי ויציב עם כמה מצמוצים, זה אומר שלחתול שלך נוח לידך ואולי הוא קצת ישנוני.

22. אישונים מורחבים

במילים פשוטות, אישונים מורחבים הם סימן שהחתול שלך מתרגש. זה יכול לנבוע מכל דבר, מכעס ועד פחד והתרגשות. חשוב להסתמך על שאר הגוף לקבלת רמזים נוספים להקשר.

23. אישונים זעירים 

כאשר אישוני החתול שלך מצטמצמים, הם עלולים להעיד על תוקפנות. הם יכולים גם להיות ממש בהירים.

24. שפשוף ראש

כאשר חתולים משפשפים את ראשם במשהו (הרגל שלך, כיסא, פינת דלת), הם מסמנים את הטריטוריה שלהם. זה מתוק, כשחושבים על זה.

25. לישה

המכונה לעתים קרובות "הכנת ביסקוויטים". חתולים יכווצו את כפותיהם לאגרופים זעירים שוב ושוב כדרך להביע אושר קיצוני. בתור חתלתולים, זה המנגנון שבו השתמשו כדי להגביר את זרימת החלב מאמהותיהם במהלך ההנקה.

26. פרצוף מרחרח

האם אי פעם ראית את החתולה שלך עושה את הפרצוף הזה: עיניים מצומצמות, פה פתוח, ראש מורם? היא מריחה דברים! לחתולים יש מה שנקרא איבר ג'ייקובסון. מחובר להאף, הוא ממוקם על גג הפה ממש מאחורי השיניים העליונות. זה מאפשר לחתולים לאסוף ולפרש טוב יותר ריחות. הפרצוף הזה אומר שהחתולה שלך מנהלת את החקירה שלה.

שפת גוף של חתולים מבטלת את הצורך בקולות?

הסתמכות על שפת גוף פיזית כדי להבין את החתול שלך לא אומרת שאתה יכול להתעלם לחלוטין מהקולות. צלילים שחתולים עושים הם פשוט הדובדבן שבקצפת. שוב, בדוק את ההקשר בעת פענוח צלילים. אם החתולה שלך לשה ומגרגרת, היא די מרוצה. אם היא תשושה ומגרגרת, היא עלולה להיות חולה.

27. מיאו

באמת, מיאו יכול להיות כל כך הרבה דברים שונים. זה ממש רעש אחד שמתאים להכל. הסתכל על ההקשר של המצב ושפת הגוף של החתול כדי להבין מה הוא מנסה להגיד לך.

28. מיאו מתמיד

מיאו עקבי ולא נפסק יכול מאוד לומר שהחתול שלך לא מרגיש טוב ועליו לראות את הווטרינר.

29. ציוץ

חתול שנכנס לחדר בציוץ כנראה רוצה תשומת לב ומתוסכל מכך שמתעלמים ממנו. ציוץ ברגע שהצעצועים יוצאים מעיד על שמחה והתלהבות צרופה.

30. סלסול

בדומה לציוץ, סלסול הוא ידידותי. "שלום! מה קורה איתך? מישהו מעוניין במשחק?"

31. גרגורים

קשור לעתים קרובות אך ורק להנאה מוחלטת (וזה נכון!). אבל זה גם סוג של הרגעה עצמית. חתול רדום או מתבודד שמגרגר באופן שגרתי עלול לסבול מכאבים.

32. נהמה

כן, חתולים נוהמים. שמעתי את זה כמה פעמים כשפוקסי ניגשה לז'אק בזמן שהחזיק את הצעצוע האהוב עליה (שפירית) בפיו. היא אומרת, "תחזור. זה שלי."

33. נשיפת "הסססס"

שמעתי גם את פוקסי נושפת כשז'אק נעשה קשוח מדי בזמן שהם משחקים. היא אומרת, "די. אני כועסת עליך."

34. יבבה

יללה נמוכה היא רעש עצוב. החתול שלך מביע ייאוש; הוא מרגיש שאין שום דבר אחר שהוא יכול לעשות והוא מאוד מפחד או מוטרד.

לבסוף, זכרו שלכל חתול יש את ההתנהגות שלו. על ידי התבוננות והיכרות עם המוזרויות וההרגלים של החתול שלכם, תהיו מצוידים הרבה יותר טוב להתמודדות עם התנהגויות מסוימות, ותוכלו לשים לב מתי הן משתנות.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן