כלבים למעקב: 10 גזעים בעלי חוש ריח פנומנלי

כלבים למעקב

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

הכלבים הטובים ביותר למעקב מגיעים בכל הצורות והגדלים, אבל לכולם יש דבר אחד במשותף: שום דבר לא עובר את החוטם שלהם.

הכלבים הטובים ביותר למעקב מתהדרים בחוש ריח בלתי מנוצח שבני אדם היו תלויים בו לאורך השנים כדי למלא מגוון תפקידים, כולל ציד וחילוץ ביבשה ובים ועד תמיכה בפעולות המשטרה והצבא, ולעתים קרובות הוא החבר המכריע ביותר בקרב צוותי חיפוש והצלה אנושיים. הם בהחלט ראויים לפינוקי הכלבים הטובים ביותר!

בנוסף להיותם מרחרח ראשי, לכלבי המעקב הטובים ביותר יש לרוב רמות כוח וסיבולת מרשימות, ומיומנות מצוינת בזריזות ובאינטליגנציה, מה שמשפיע על היענותם לפקודות ופעילויות אימון. צריך עוד סיבה להתפעל מהכלבים החכמים האלה? הם גם כמה מגזעי הכלבים הידידותיים ביותר שהם נאמנים ואוהבים כלפי בני אדם וחיות מחמד אחרות.

אבל אילו גזעים מזוהים ככלבים הטובים ביותר למעקב? המשך לקרוא כדי לגלות איזה כלב יכול להיות ההתאמה המושלמת לחבר הציד הבא שלך, חבר לשירותי ההצלה, או כלב המגן החדש ביותר שלך עבור המשפחה.

הנה רשימה של 10 גזעים נהדרים למעקב

1. בלאדהאונד

בלאדהאונד

הוא אולי צייתן ואוהב כשהוא בבית עם משפחתו, אבל אל תתנו לזה להטעות אתכם – כלב הדמים הוא בלתי פוסק ועקשן כשהוא נשלח למשימת מעקב.סרטונים מומלצים עבורך…סגורלמה החתול שלי נושך אותי?

אין כלב עלי אדמות שיכול להשתוות ל-Bloodhound בכל הנוגע למציאת דברים. והם גודלו במקור לצוד צבאים וחזירי בר לפני שלמדו אחר כך לעקוב אחר אנשים. מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Forensic Sciences גילה כי כלבי דם ותיקים מסוגלים לעקוב ולזהות נכון את הריח של בני אדם בודדים. מה שמסביר מדוע הם נראים לפעמים כשהמשטרה משמשת כלי לאנשי אכיפת החוק. 

לא רק שיש להם אפים רגישים במיוחד אלא שיש להם רמות גבוהות של מוטיבציה מה שאומר שהם לא יפסיקו ריח עד שהם ימצאו את מה שהם מחפשים. הם מסתדרים היטב בכל מיני שטחים, כולל אזורים סלעיים ושממה.

הם משמשים לעתים קרובות למעקב אחר נמלטים ומשמשים בדרך כלל בחיפוש והצלה, ולמרות שהם אגרסיביים במרדף שלהם למצוא מישהו, כשהם מאומנים היטב, הם לא אגרסיביים ברגע שהם מאתרים אדם.

2. ביגל

ביגל

אחד הכלבים העדינים והמאושרים ביותר על פני כדור הארץ. הביגל הנבון, הנחוש וחם הלב מהווה כלב ציד ובן לוויה מצוינים.

בהיותם חלק ממשפחת הכלבבים, לכלבים האלה יש חוש ריח חד להפליא. ומכיוון שהריחות הבאים נטועים בהם כל כך עמוק, הם משמשים בכל העולם כדי לעקוב אחר בעלי חיים.

אילוף הביגל שלך למעקב הוא צעד חכם. מכיוון שהכלבים האנרגטיים הללו זקוקים לגירוי פיזי ומנטלי מתמיד. כך שאתגר כאשר אתם בחוץ יחד יכול לעזור לעייף אותם.

החיסרון היחיד הוא שהטבע הידידותי שלהם יכול להקשות עליהם להתאמן כמבוגרים. מכיוון שהטבע החברתי שלהם יכול להוביל אותם להסיח את דעתם בקלות. תרצה להיכנס מוקדם לגזע הזה ולאלף אותם כגור אם אתה רוצה כלב מעקב שניתן לניהול.

3. רועה גרמני

רועה גרמני

הרועה הגרמני מלא בשלושת ה-C שכל כלב מעקב טוב צריך שיהיו לו. הוא בעל סקרנות, אומץ וביטחון. תכונות אלו, יחד עם רמת הנאמנות והעירנות הגבוהה שלו, הופכים אותם לכלבי משטרה וחיפוש מצוינים.

לאימון רועה גרמני לעקוב יש אתגרים משלהם. מכיוון שהם צריכים את התמריצים הנכונים כדי לשמור אותם במשימה. וגם תצטרך להבטיח שאתה מאמן אותם בצורה כזו שמבהירה מאוד שאתה מנהיג הלהקה.

החדשות הטובות הן שרועה גרמני שמאומן כגור הופך לתלמיד נלהב מאוד. והמוח דמוי הספוג שלהם אומר שהם קולטים פקודות במהירות. 

לרועים גרמניים יש חוש ריח חריף במיוחד. וכאשר הם מעורבים עם המבנה הזריז והשרירי שלהם קל לראות כיצד הם זכו למוניטין הראוי שלהם ככלב לכל מטרה הטוב בעולם.

4. באסטהאונד

באסט האונד

נמוכים וחסונים, הכלב הבאסט החביב מתמיד הוא חביב, עקשן, מסור ועדין. מה שהפך אותם לנצח למועדפים בקרב אוהבי כלבים.

יש להם עצמות כבדות ורגליים קטנות ועוצמתיות המותאמות ליכולת ריח שכמעט שאין לה מתחרים. ולכוח וסיבולת של גזע גדול בהרבה. הם גודלו לציד לפי ריח אך התפתחו במהירות בארה"ב והפכו לחיית מחמד משפחתית ידועה בהרבה משקי בית. הם מתרועעים היטב עם כלבים וחיות מחמד אחרות. בזכות אבותיהם שהתחילו לצוד בלהקות.  

הכלב הבאסט יכול לעקוב אחר ריח ללא הפרעה לאורך קילומטרים. אבל לא תמיד אימון אותם הוא המשימות הקלות ביותר. הסיבה לכך היא שבניגוד לכמה גזעים אחרים, כלבי באסט גודלו כדי להיות ציידים עצמאיים וזה יכול להפוך אותם לעקשנים יותר מכלבים שגודלו לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם אנשים.

זה לא בלתי אפשרי למרות הכל. אחרי הכל, הכלב הזה אוהב לעקוב אחר ריחות וזה חלק מה-DNA שלהם. אתה רק צריך להשקיע קצת יותר זמן ואנרגיה כדי לוודא שהם ימלאו אחר הפקודות שלך ולא סתם ירחקו. ולעשות את שלהם.

5. ספרינגר ספנייל אנגלי

ספרינגר ספנייל אנגלי

עם פנים מתוקות שיכולות להמיס חמאה וסוג הסיבולת שייתן לספורטאי אולימפי לרוץ בשביל הכסף שלו, ספרינגר ספנייל אנגלי הוא גזע של כלבי אקדח פופולרי בקרב ציידים.

גזע זה שימש באופן היסטורי ל"שטיפה" או ל"אביב", כלומר הם נהגו לרדוף אחרי ציפורים במעוף כדי שציידים יוכלו לירות בהן – ומכאן השם "ספרינגר ספנייל".

הם גדלו לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם בני אדם, הם מאוד להוטים לרצות וצייתנים מאוד. מה שהופך אותם לכיף להתאמן וגם לעבוד איתם. הם מצטיינים במציאת ציפורים וציד, הן לפני ואחרי שנורו,. ואפילו יחזירו אותם, מה שיהפוך את חיי הצייד לקלים הרבה יותר.

6. מלינואה בלגית

מלינואה בלגית

בדומה לרועה הגרמני, למלינואה הבלגי יש אף שיכול לרחרח ולעקוב אחר כל דבר. מאנשים ועד חומרי נפץ. מחקר אחד שפורסם בכתב העת הפולני למדעי הטבע ציין כי רועה גרמני ומלין בלגי הם שני גזעי הכלבים הנפוצים ביותר המאומנים לפעולות משטרתיות, כאשר כלבי המלינואה מתפקדים מעט טוב יותר בתרגילי אילוף כולל חיפוש ומעקב. 

יש להם רמת נאמנות שגורמת להם ליצור קשר עמוק עם בני האדם הסובבים אותם והם חכמים וחרוצים להפליא, מה שהופך אותם לגזע מצוין לאימון.

למלינואה בלגית יש את כל המאפיינים המרכיבים כלב מעקב טוב. לא רק שהם אינטליגנטים וזריזים, אלא שדחף העבודה הגבוה והאנרגיה חסרת הגבולות שלהם אומר שהם לא ינוחו עד שהם ימצאו את מה שהם מחפשים.

7. Black and Tan Coonhound

Black and Tan Coonhound - כלבים למעקב

ה-Black and Tan Coonhound הוא אחד משישה סוגים שנכללים תחת גזע זה. חמשת האחרים הם Redbone, English, Treeing Walker, Bluetick וה-Plott Hound – וכל אחד מהם מצטיין במעקב.

הידוע בהיותו חביב ושווה מזג, ה-Black and Tan Coonhound הוא גזע ותיק למדי שמוצאו מהכלב הטאלבוט, כלב שהיה פופולרי באנגליה בתקופת שלטונו של ויליאם הראשון, הדוכס מנורמנדי.

גזע זה גדול, חזק ועיקש, מתעקש בקפידה באופן שבו הוא יכול לעקוב אחר ריח הרבה אחרי שהשביל נראה קר. ה-Black and Tan Coonhound, שסומן כבעל אחד מהאפים הקרים הטובים ביותר בעסק, הציל חיים רבים במשימות חיפוש והצלה.

החיסרון היחיד הוא שברגע שהם על עקבותיהם, ידוע שהגזע הזה נעשה כל כך ממוקד שהם מפתחים שמיעה סלקטיבית, אז תצטרך לקחת איתם יד נחרצת ועקבית כדי לעקוף את הנטייה שלהם להיות חושבים עצמאיים.

8. פוינטר גרמני קצר שיער

פוינטר גרמני קצר שיער - כלבים למעקב

אחד מכלבי הציד המגוונים ביותר, הפוינטר הגרמני קצר השיער הזריז והרזה מצטיין הן ביבשה והן במים והאופי השיתופי והחיבה שלהם הופך אותם לכלבי מעקב ולבני משפחה פופולריים.

מקצוען אמיתי, אין הרבה שהכלב הזה לא יכול לעשות. הוא מוכיח שהוא מיומן באותה מידה בציד, הצבעה ושליפה. חשוב לזכור שגזע זה איטי יותר להתבגר מרובם. לא מגיע לבגרות נפשית עד שהם מעל גיל שנתיים. מה שיכול להפוך את השנים הראשונות של האימון למשעשעות למדי!

חוש הריח המצוין שלהם הופך את הפוינטר לעוד בחירה בולטת בכל הנוגע לחיפוש והצלה. אבל השימוש הפופולרי ביותר שלהם הוא בציד. שבו הם עושים עבודה יוצאת דופן בציד ציד וחילוץ עופות מים.

9. תחש

תחש כלבים למעקב

הלבבות נמסים כל הזמן על כלב הנקניקיות הקטן והמסור, התוסס והאמיץ הזה שיש לו גוף קומי ארוך ורגליים קצרות.  שהמראה שלהם יכול להיראות קומי. אך יש להם אישיות עזה ורמת סיבולת מפתיעה שהופכת אותם לפופולריים מאוד.

הם אולי קטנים, אבל מה שחסר להם בגודל הם מפצים. בכך שהאזור במוח שלהם שמוקדש לעיבוד ריחות הוא פי ארבעים מגודלו של אדם. 

גופם הארוך ורגליהם הקצרות תוכננו בכוונה לעזור להם לעקוב אחר מזיקים לתוך מחילותיהם. לצייד אותם בדחף טרף חזק ולהפוך אותם למעולים בסריקה ומעקב.

עם זאת, לתחש יש פגם גדול אחד. וזה כמה בקלות הם מוסחים על ידי ריחות מתחרים. שיכולים לראות אותם נוטשים שובל אחד לטובת אחר. למרבה המזל, החבר'ה הקטנים האלה הם אוכלי אוכל ענקיים. אז כל עוד תמשיכו לתגמל, הם יישארו במשימה.

10. גולדן רטריבר

גולדן רטריבר כלבים למעקב

ערכו לא יסולא בפז בתחום החיפוש וההצלה. הם מאד מוערכים בתחום הכלבים למעקב. גולדן רטריבר'ס הם לעתים קרובות ראשונים בזירת אירועי נפגעים המוניים, אסונות טבע וציד אחר נעדרים. הם מצטיינים בהרחה, אנרגטיים ובעלי צורך טבעי לרצות. והשמיעה וראיית הלילה שלהם הם ללא שניים.

הגולדן רטריבר, אהוב על המשפחה בשל אופיו האדיב והידידותי, גדל במקור כדי לחלץ עופות מים ירויים. וגזע זה ממשיך להיות בחירה פופולרית לציד ולעבודת שדה.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן