טיפים מעולים לשיפוץ חדר אמבטיה נגיש לקשישים

חדר אמבטיה נגיד לקשישים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

בין אם אתם מתכננים להזדקן במקום או זקוקים למרחב בטוח יותר. התכונות הללו יכולות להפוך כל חדר אמבטיה לנגיש יותר.

צרות שמתרחשות בחדר האמבטיה שכיחות יותר באוכלוסיות מבוגרים יותר, על פי המרכז למניעת מחלות ומחלות. בין אם אתה מזדקן בעצמך, רוצה לתכנן מראש או עובר הורה לביתך. ישנם מספר צעדים לשיפוץ חדרי אמבטיה שאתה יכול לנקוט כדי להפוך את החלל נגיש ומתאים יותר לקשישים.

חלקם תיקונים פשוטים שאתה יכול לעשות בעצמך. בעוד שאחרים כנראה ידרשו את שירותיו של שיפוצניק או קבלן. כולם תלויים ברמת הניידות של האדם המשתמש בשירותים.

שדרוגי גישה העוזרים לקשישים להזדקן במקום

על ידי ביצוע כמה תוספות וביצוע קצת שיפוץ, הבית שלך יכול להישאר נגיש ככל שאתה מתבגר.

שיפורי בטיחות באמבטיה שאתה יכול לעשות בעצמך

  • התקן מוטות אחיזה – התקנת מוטות אחיזה במקלחת ומסביב לשירותים יכולה לעזור לאנשים מבוגרים להישאר יציבים על הרגליים. מוטות קיר צריכים להיות מותקנים במקביל לקרקע.
  • החלף ידיות וידיות דלתות– ידיים מבוגרות עשויות להתקשות לתפוס רכיבים קטנים. אז וודא שהידית של דלת האמבטיה והידיות בכל אחד מהארונות והכיורים גדולים וקלים לשימוש. ייתכן שתרצה להחליף את הברזים במקלחת אם הם נדבקים או שקשה לסובב אותם. בעת החלפת גופים קלים, ודא שהם עובדים עם מתג קיר ושאין להם ידיות קטנות שצריך לסובב.
  • התקן מחצלת מונעת החלקה במקלחת– משטחים חלקלקים מסוכנים מספיק עבור הצעירים. אבל הם יכולים להיות קטלניים לקשישים. ודא שבאמבטיה או המקלחת שלך יש מחצלת מונעת החלקה על הרצפה.
  • קנה כיסא העברה– את הצד של האמבטיה יהיה קשה יותר לטפס ככל שהרגליים נחלשות עם הגיל. פתרון אחד הוא לחתוך פער בצד האמבטיה. אפשרות נוספת היא לקנות כסא מעביר. זה מאפשר לאדם לשבת מחוץ לאמבטיה ואז לשוט מעל ולתוך אזור המקלחת.

עזרי עיצוב אוניברסלי

איחוד עיצוב אוניברסלי לרעיונות שיפוץ חיוני לבעלי בתים שבוחרים להזדקן במקום.

שיפורי הנגשה בחדרי בשירותים שדורשים קבלן

  • הרחב את הפתח והסר ספים– אם הם לא מספיק רחבים, יש להרחיב את הדלתות ל-32 עד 36 אינץ'. זה מקל על גישה לכסא גלגלים, קטנוע והליכון. אפשרות נוספת היא להסיר את הסף ולהחליף אותו עם מקלחת.
  • הרם או החלף את הכיור- אם האדם שמשתמש בשירותים יהיה בכיסא גלגלים. יש להעלות את הכיור לגובה של 30 עד 34 אינץ' וחלקו התחתון של הכיור צריך להיות פתוח ורחב מספיק כדי להתאים אותו. אחרת, כיור יכול להיות מורם לגובה של 40 אינץ' כדי לעזור למישהו שמתקשה להתכופף.
  • התקן ריצוף ללא החלקה-  אם יש לך אריחים מבריקים או שיש על רצפת האמבטיה שלך. כדאי להחליף אותם באריחים מונעים החלקה.
  • התקן שירותים בגובה מיוחד-הרמה של שירותים חמישה עד שבעה אינצ'ים מאפשרת למבוגרים מבוגרים יותר לעמוד יותר בקלות. אינסטלטור יכול להחליף את האסלה הקיימת באחת בעלת פרופיל גבוה יותר. או שניתן להחליף את מושב השירותים בגרסה ניתנת להתאמה המספקת גובה בין שלושה לשישה אינץ'. אתה יכול גם להוסיף סנטימטרים לגובה השירותים על ידי שימוש פשוט במושב פלסטיק יצוק.

צור מקום בטוח להוריך להתקלח בו

פנה קדימה לעתיד שלך או לשילוב הורייך או החותנים שלך בבית.

  • הסר או החלף שטיחים– יש אנשים שמקבלים את חדרי האמבטיה שלהם עם שטיחים. זאת כדי שיהיה להם משהו רך לעמוד עליו בזמן הכניסה או היציאה מהמקלחת. עם זאת, הגב הרך על אלה הופך אותם רגישים להחלקה. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להסיר את השטיח לחלוטין. אפשרות נוספת, להחליף אותו במחצלת גומי שלא יחליק או יזוז.
  • התקן שסתום מקלחת תרמוסטטי- ברזים עם שסתום תרמוסטטי לא יכולים להתחמם מדי. מה שמפחית את האפשרות לכוויות.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן