אוכל לגורים- מדריך הוראות לתזונה נכונה לגורים

האכלת גורים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

גיל הגור הוא זמן של צמיחה והתפתחות מהירה. כתוצאה מכך, גורים דורשים רמות שונות של חומרים מזינים מאשר כלבים מבוגרים, כמו גם הבדל בתדירות הארוחות שלהם ובכמות המזון המוצעת. הצרכים התזונתיים שלהם ממשיכים להתפתח במהלך השנה או השנתיים הראשונות לחייהם. לפני שהגור שלך מגיע, העשר את הידע שלך בהאכלת גורים ובחר מזון עבור הגור שלך.

בחירת אוכל לגורים

בשל הצרכים התזונתיים המיוחדים שלהם לגדילה, גורים צריכים לקבל אוכל לגורים המותאם לגדילה לפחות בשנה הראשונה לחייהם. כלבים מגזע ענק עשויים אפילו להמשיך לדרוש מזון לגורים מגזע גדול עד גיל שנתיים. מכיוון שלוקח להם יותר זמן להגיע לבגרות מלאה. יצרני מזון לכלבים מציעים פורמולות מיוחדות לגורים ולעתים קרובות במיוחד עבור גורים מגזעים גדולים. גזעים שרמות החלבון, הסידן והזרחן קריטיות יותר עבורם.

עם האפשרויות ההולכות וגדלות של מותגים ונוסחאות ספציפיות, לפעמים כדאי להיכנס לחנות חיות. בחנות תוכלו לקבל יעוץ והתאמה מדוייקת של המזון לגור שלכם. זכרו שלא כל המזונות לגורים נוצרים באופן שווה ועלות המזון לא בהכרח מעידה על איכותו. למד להבין לפחות את היסודות של תוויות מזון לחיות מחמד כדרך להשוואת מזונות. חפש מזונות העוקבים אחר ההנחיות שנקבעו על ידי האגודה הווטרינרית לבעלי חיים קטנים (WSAVA). אם מתעוררות שאלות, כדאי לפנות לוטרינר שלך והוא יוכל להמליץ על תזונה ספציפית עבור הגור שלך.

סוגים עיקריים של מזון לכלבים

מזון יבש לכלבים וכן שימורים לכלבים  רוב בעלי חיות המחמד בוחרים להאכיל מזון יבש בשל היתרונות של העלות והנוחות שלו. אם כי מזון משומר הוא גם אלטרנטיבה בת קיימא. מאכלים לחים למחצה מומלצים לעתים רחוקות בגלל תכולת הנתרן והסוכר הגבוהה הקיימת. אבל מה הכי טוב עבור הגור שלך? זה יהיה תלוי באורח החיים שלך, בתקציב ובהעדפת הגור שלך.

להביא גור הביתה

בימים הראשונים לאחר חזרתו של גור חדש הביתה, מומלץ להמשיך להאכיל את אותו סוג ומותג מזון לגורים שהגור אכל לפני שחזר הביתה. לאחר מספר ימים, התחילו לאט לאט להציע את האוכל שבחרתם. חיות מחמד צריכות לעבור למזון חדש לאט ובהדרגה במשך חמישה עד שבעה ימים. וזאת כדי למנוע קלקול מעיים. לדוגמה, הכינו תערובת המכילה 25% מהמזון החדש ו-75% מהמזון הישן, והאכילו אותה במשך מספר ימים. לאחר מכן הכינו את זה לתערובת של 50-50 למשך מספר ימים, ואז 75% מזון חדש ל-25% מזון ישן למשך מספר ימים נוספים. לאחר מכן, התחל להאכיל מזון חדש באופן בלעדי. אם בכל עת הגור שלך מתחיל להקיא, יש לו צואה רופפת או נראה עצירות, האט את תהליך המעבר למזון.

גרוטאות שולחן ופינוקים

עד כמה שזה יכול להיות קשה להגיד לא לעיניים החומות הגדולות של הגור שלך, עדיף לאמץ גישת אהבה קשוחה בכל הנוגע להימנעות משאריות שולחן . שאריות שולחן בדרך כלל גבוהות יותר בקלוריות מאשר פינוקים לכלבים ולעתים קרובות חסרים את החומרים התזונתיים הדרושים לגידול גורים. הצעת פיסות שולחן עלולה להוות בעיות לכל החיים, כגון עלייה במשקל, בעיות במערכת העיכול או חוסר איזון בתזונה. האכלת כלבים מהשולחן מחזקת את ההרגל הרע של קבצנות, שיכול להיות הרגל שקשה לשבור.

פינוקים לעולם לא צריכים להוות יותר מ-10% מצריכת הקלוריות של כלב, וזה לא הרבה בגזעי צעצועים. האוכל של הגור שלך הוא המקור היחיד שלו לתזונה הדרושה, אז אל 'תמלא' את הגור שלך בפינוקים לפני זמן הארוחה. ניתן להשתמש בפינוקים במהלך האימון כדי לתגמל התנהגות טובה, אך היזהר לא להגזים. במקום להשתמש בפינוקים במהלך האימון, בעלי גורים רבים בוחרים לתת לגור גורים כפרס. אם תחליט ללכת בדרך זו, היה מודע לכמות המזון הכלב שלך צורך במהלך אימון כדי שניתן יהיה להתאים את הארוחות שלו בהתאם.

תוכנית תזונת גורים

לוח הזמנים של האכלה של הגור יוכתב במידת מה על ידי לוח הזמנים האישי שלך. על מנת לבנות הרגלי אכילה טובים לעתיד, חשוב לאמן את הגור שלך לאכול ארוחות קבועות ולא להאכיל בחינם עם אוכל שנשאר בחוץ כל הזמן. יש לפקח על זמני האכלה וצריכים להתרחש בערך באותן שעות בכל יום. האכלת גורים בלוח זמנים קבוע מסייעת לגורים ללכת לשירותים באופן קבוע יותר, ובדרך כלל הופכת את אימון הבית לקלה ומהירה יותר.

יש להאכיל גורים מתחת לגיל שישה חודשים שלוש או ארבע פעמים ביום. לאחר גיל שישה חודשים, ניתן להאכיל את רוב הגורים פעמיים ביום. חשוב במיוחד להציע ארוחות תכופות לגורים מגזע צעצוע. בהיותם כל כך זעירים, לגורים אלה יכולים להיות יותר קושי לווסת את רמת הגלוקוז בדם (סוכר) מאשר לגורים גדולים יותר. רמת גלוקוז נמוכה בדם (היפוגליקמיה) יכולה לגרום לבעיות חמורות, כגון התקפים, לחץ דם נמוך או אפילו מוות אצל גורים.

עשה לך הרגל לתת לגור זמן שקט לאחר הארוחה. אל תתנו לילדים להשתולל ולשחק איתם בשעה הראשונה לערך לאחר האוכל. עשה לך מנהג לקחת את הגור שלך החוצה להפסקת סיר אחרי כל ארוחה.

כמה להאכיל גור

אז, כמה צריך גור לאכול? כמות המזון המוגשת בכל ארוחה לא צריכה להיות מוכתבת רק על ידי מה שכתוב בגב שקית המזון. טבלת ההאכלה על שקית המזון מספקת נקודת התחלה טובה לכמה גור צריך לאכול ביום בהתבסס על גילו ומשקל גופו. עם זאת, רוב הגורים צריכים לאכול פחות מזון ממה שרשום על התיק. אבל כמה גורים עשויים להזדקק ליותר.

התאם את הכמות המוזנת כדי לשמור על המשקל האופטימלי של הגור שלך. החישובים המתמטיים שיכולים לקבוע את דרישות המזון של כלב בוגר אינם ישימים לגורים הגדלים. הווטרינר שלך יכול לעזור לקבוע את הכמות הנכונה כדי לשמור על הגור שלך במצב גוף אופטימלי.

זכרו שיש מים זמינים עם הארוחה או מיד לאחריה.

צורכי מים לגור

נראה כי גורים שותים כמויות גדולות של מים. הם צריכים מים ואי אפשר למנוע מהם. כלב וחתול יכולים לאבד כמעט את כל השומן בגופם וחצי ממסת השריר ועדיין לשרוד. עם זאת, אם אותה חיה תאבד 15% ממי גופם, הם ימותו. מים הם הרכיב התזונתי החשוב מכולם.

מים חשובים עוד יותר כדי לעזור בעיכול, עבור כלבים בכל גיל שאוכלים מזון יבש. גורים גם זקוקים ליותר מים לקילו מאשר מבוגרים כי הם גדלים. הצמיחה מגיעה באמצעות חילוף חומרים פעיל מאוד ברמה התאית. תהליכים אלו מייצרים פסולת ותוצרי לוואי רבים המופרשים לדם. זה דורש הרבה מים כדי לשאת חומרים אלה ולהישטף דרך הכליות.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן