גידול הידרופוני ביתי- כל מה שכדאי לדעת

גידול הידרופוני ביתי

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

גינון הידרופוני הוא תהליך של גידול צמחים ללא אדמה. זוהי דרך מצוינת לגדל ירקות ועשבי תיבול משלך, והיא גם בת קיימא יותר משיטות גינון מסורתיות. הגינה ההידרופונית היא מערכת אקולוגית עצמאית שניתן להקים בכל חדר בביתכם. ישנם יתרונות רבים לגידול מזון אורגני משלכם מבלי שתצטרכו לדאוג לחומרי הדברה ודשנים. יתרון אחד של גינון הידרופוני הוא היכולת לגדל צמחים בתוך הבית כל השנה. זה מקל על אנשים שחיים באקלים חם יותר או בדירות עם שטח מוגבל לגנים.

מה צריך בשביל לגדל באופן הידרופוני בבית?

יבול הידרופוני זקוק לכמות טובה של אור ומים כדי לצמוח. גם צריך חומרים מזינים כמו זרחן, אשלגן, מגנזיום וסידן. כל אלה הם גורמים שצמח יכול לקבל מהאדמה. אבל חוסר האדמה אומר שהוא לא מקבל אף אחד מהחומרים המזינים האלה. יהיה צורך להשקות את הצמח כל יום. אז ודאו שיש לכם מספיק מים כדי שיצמח היטב.

כאשר אתם מגדלים צמחים, אתם צריכים לקחת בחשבון כמה גורמים שונים. אלה כוללים אור, טמפרטורה, לחות ומים. גידולים הידרופוניים זקוקים להרבה מים. הם משתמשים בהם כדי ליצור את החמצן שהם צריכים כדי לשרוד. ודאו שיש מספיק מקום לגינה ההידרופונית שלכן ושהצמחים לא צפופים מדי. אחרת אתם מסתכנים שהם יעלו עובש או ירקבו. כמו כן, אם אתם רוצים שהצמחים שלכם יגדלו כמו שצריך. ודאו שיש להם מספיק חשיפה לאור השמש לפחות 8 שעות ביום.

מה אפשר לגדל בגינה הידרופונית בבית?

גינה הידרופונית יכולה לשמש לגידול כל דבר, החל מעשבי תיבול וירקות ועד פרחים ואפילו עצי פרי. אתם יכולים להשתמש בגינה מסוג זה כדי לגדל את האוכל שלכם. או להרוויח ממנו כסף על ידי מכירת התוצרת שאתם מגדלים. הידרופוניקה היא אלטרנטיבה שאינה דורשת יותר מדי מקום וניתנת לביצוע בבית במינימום עלויות. אחד היתרונות העיקריים של גידול צמחים באופן הידרופוני הוא שניתן לקבל מגוון רחב של ירקות כל השנה מבלי לדאוג למזג האוויר. עם זאת, ישנם צמחים מסוימים שלא ניתן לגדל בסביבה מסוג זה. כמה דוגמאות כוללות חסה, מלונים, מלפפונים ודלעת.

מה הכי קל לגדל בדרך הידרופונית?

הצמח הקל ביותר לגידול בגידול הידרופוני הוא בזיליקום. לבזיליקום מגוון יתרונות בריאותיים, כמו עזרה בעיכול ובריאות הלב. בזיליקום ניתן לגדל בקלות במים או באדמה. זה גם צמח נהדר שיש בבית מכיוון שניתן לקצור אותו בקלות. הוא ימשיך לגדול עד שישה שבועות לאחר הקטיף. גידולי בזיליקום הידרופוני נקטפים בדרך כלל תוך שלושה שבועות מרגע השתילה, מה שאומר שהם יספקו בזיליקום טרי עד שישה שבועות לאחר הקטיף!

אל הבזיליקום מצטרפים הצמחים הקלים ביותר לגידול בגידול הידרופוני. עגבניות, מלפפונים ופלפלים. זאת מכיוון שהם דורשים רק כמה שעות של אור שמש בכל יום כדי לגדול וצריכים מעט תשומת לב מהגנן. הדרך הקלה ביותר לגדל גידולים הידרופוניים היא להתחיל בצמחים קטנים. לתת להם לגדול בתמיסת המים העשירה בחומרים מזינים. לאחר שהם גדלו מספיק, אתם יכול לשתול אותם בתוך מכלים גדולים יותר או בתוך האדמה.

האם גידול הידרופוני נחשב לבריא?

גידולים הידרופוניים הם בחירה פופולרית עבור חקלאים מכיוון שהם פרודוקטיביים יותר, דורשים פחות מים ודשן, וניתן לגדל אותם בתוך הבית. התעשייה ההידרופונית צומחת במהירות ומשמשת לגידול יותר ממחצית מהמזון בעולם. גידול הידרופוני יכול להיות בריא אם הוא מכיל את כל אבות המזון הנדרשים לצמח. רכיבי תזונה אלו כוללים חנקן, זרחן, אשלגן, סידן, מגנזיום, גופרית, ברזל וויטמינים B1-B6. גידולים הידרופוניים הופכים פופולריים מאוד בקרב אנשים שרוצים לגדל את האוכל שלהם בתוך הבית או על מרפסות או גגות. הם גם הופכים פופולריים בקרב אלה שרוצים לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית שלהם על ידי הפחתת הצורך בחקלאות מבוססת קרקע.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן