בריחת חתולים: 6 סיבות מדוע חתולים בורחים מהבית

בריחת חתולים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

למרבה הצער, בריחת חתולים היא דבר נפוץ למדי. לעתים קרובות מדי אתה מטייל על פני פוסטרים של חתולים נעדרים המחוברים לפנסי רחוב או לתחנת אוטובוס. מאחורי הפוסטר הזה יעמוד בעלים מאוד נסער ומודאג שמחכה לחדשות טובות או לצליל של פתיחת הדש שלו.

כאשר חתול נעדר, אנשים רבים מניחים שזה בגלל שחלון או דלת נותרו פתוחים. או שהם חושבים יותר מדי אם הם בילו מספיק זמן בקשר עם החתולים שלהם. אם אתה תוהה. האם החתול שלך עצוב ובגלל זה הם לא חזרו הביתה, עזוב בזמן שאתה קדימה.

למעשה ישנן סיבות שונות לכך שחתול עלול לחמוק מהבית שלך ולא לחזור. ולעיתים אין זו אשמתו של הבעלים. אחרי הכל, חתולים הם טורפים שדם ציד זורם מתחת לפרווה שלהם. נהדר כמו הצעצועי החתול האינטראקטיביים הטובים ביותר יכולים להיות בימינו. יש רק כל כך הרבה גירוי שהם יכולים להציע לחתלתול שלך לפני שהם עלולים להסיח את דעתו. אבל ישנם גורמים נוספים שיכולים לגרום לחתולים לברוח והם לא תמיד ברורים לבני אדם. אז המשיכו לקרוא כדי לגלות עוד סיבות מדוע חתולים נעלמים… 

1. אינסטינקט רבייה

לא תמיד ברור אם החתולה שלך חולה או לא. אנשים רבים שואלים אם לחתולים יש מחזור או לא. הסיבה לכך היא שבניגוד לבני אדם, חתולות נקבות אינן נוטות לדמם בזמן ייחום. אם החתולה הנקבה שלך לא עברה עיקור (הסרה כירורגית של השחלות והרחם של נקבה) אז יש סיכוי גבוה יותר שהיא תשוטט החוצה ותחפש מישהו להזדווג איתו. ככל שזה ייקח יותר זמן, סביר להניח שהיא תגיע רחוק יותר ותלך לאיבוד.

חשוב לציין שחתולים זכרים אינם פטורים מלרצות להזדווג עם חתולים אחרים. למרות שהם לא עוברים מחזור ייחום, המומחים יגידו שאם לא מסורסים, הם יגיעו לבגרות רבייה ויפגינו התנהגויות מסוימות כמו ניסיון לצאת מהבית כדי למצוא בן זוג.

2. התיידד עם בני אדם אחרים 

אם לומר זאת בכנות, יכול להיות שהחתול שלך בוגד בך עם בני אדם אחרים. חתולים הם מאוד סקרנים ונוטים להיכנס לבתים של זרים. נמשכים על ידי ריחות, מראות וקולות חדשים. יש אנשים שלא יקבלו בברכה חתול חטטני שמרחרח בביתם. אבל, כמובן, אחרים ימצאו את החתול שלך חמוד בדיוק כמוך. ויקבלו בברכה ביקור של החתול שלך. החתול שלך עשוי להגיע לביקורים קבועים אם יש כאן אוכל או פינוקים באופן קבוע. 

3. אינסטינקט ציד 

למרות העובדה שאתה חולק בית עם חתול מבוית ומפנק אותו בכמה מפינוקי החתול הטובים ביותר, לא תתפלא אם הם ייעלמו לזמן מה ויחזרו בחזרה עם 'מתנה' בדמות חיה מתה קטנה כגון עכבר או ציפור. חתולים מבויתים חולקים שושלת אבות עם חתולי בר, ​​הידועים בציד שלהם. תלוי כמה רחוק הציד של החתול יכול לקחת אותם, הם עלולים לאבד את הכיוון ולא למצוא את דרכם הביתה. 

4. חתולה בהריון 

אתה עשוי לחשוב שחתול בהריון יהפוך לסמוך יותר עליך כבעלים בזמן שמתכוננים ללידה. זה נכון בחלקו, בית החולים הווטרינרי המרכזי של טקסס ובית חולים חירום ציינו שחתולות בהריון אכן נוטות להיות יותר אוהבות ומשתוקקות לחיבה מכם יותר. "עם זאת, חלקן עשויות להיות עצבניות באופן לא אופייני". אז אל תקחו את זה יותר מדי אישית אם החתולה שלך מעדיפה זמן לעצמה בזמן ההריון. אבל רק היזהר שזו יכולה להיות סיבה לכך שחיית המחמד החתולית שלך ברחה. 

5. מתח 

חתלתולים וחתולים הם יצורים של הרגל. אולי גם אתם, וזו הסיבה שיש לכם חתול לחיות איתו יחד. בדיוק כמונו בני האדם, חתולים יכולים להרגיש כל מיני רגשות כאשר מתרחשים שינויים בחיינו. כמו מעבר או קבלת פנים של חברים חדשים למשפחה כמו תינוק או גור חדש. אם קישטת לאחרונה את הבית שלך מחדש, ילדת או אפילו רק שינית את השגרה שלך, חתולים יחושו זאת. ולפעמים הבריחה תהיה מנגנון ההתמודדות שלהם. 

6. מחלה 

יכול להיות שהחתול שלך פשוט מזדקן ושברירי יותר. מה שגורם לו או לה לקחת את עצמם למקום שקט יותר הרחק מכל הפרעות. אותו דבר אם החתול שלך חולה ולא ידעת. יכול להיות שהם עזבו את עצמם כדי לחפש מקום מבודד לנוח בו. או שהחתול שלך נפצע או חלה בזמן ביקור והם לא היו חזקים מספיק לנסוע אליך בחזרה הביתה. 

המחשבה על אובדן חתול היא באופן טבעי מחשבה מאוד מדאיגה, אחרי הכל, הם הופכים למשפחה. 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן