איך לטפל בריח רע מהפה של הכלב?

תוכן עניינים

מאמרים נוספים :

בואו נודה בזה: ריח הפה של הכלב או החתול שלכם לעולם לא יריח כמו ורדים. אך ריח חריג או ריח רע מהפה יכול להיות סימן למשהו רציני. המשך לקרוא כדי ללמוד על הסיבות הנפוצות לריח רע מהפה, כיצד לטפל בו וכיצד למנוע זאת.

מה גורם לריח רע מהפה של חיית המחמד שלך?

מחלות שיניים וחניכיים הן הסיבות השכיחות ביותר לריח רע מהפה. בדרך כלל זוהי תוצאה של היגיינת שיניים לקויה. הדבר גורם להצטברות של חיידקים מייצרי ריח בפה, בריאות או במעיים של חיית המחמד שלך. כך נוצר ריח רע מהפה ובעיות בריאותיות חמורות.

ריח רע מהפה יכול להיגרם גם ממשהו שחיית המחמד שלך אכלה, כמו צואה או חיה מתה. הוא גם יכול להיות סימן למצב חמור יותר, כגון בעיות בכליות או כבד. ריח רע מהפה כרוני או שינויים ניכרים בנשימה של חיית המחמד שלכם יכולים להיות האינדיקטור הראשון שמשהו לא בסדר.

בכל מקרה מומלץ לפנות לוטרינר בגלל ריח פה רע של חיית המחמד שלך. הווטרינר יכול לאבחן את הסיבה ולהמליץ ​​על טיפול שיעזור. לפני הביקור שלך, הקפד לציין אם חלו שינויים בתזונה של חיית המחמד שלך, היגיינת הפה, הרגלי פעילות גופנית או התנהגות כללית. הווטרינר עשוי לשאול על הדברים האלה, והכנה תמיד עוזרת!

כיצד מטפלים בריח רע מהפה של חיית המחמד שלך ?

ישנם מספר טיפולים שהווטרינר עשוי להציע, בהתאם לחומרת המצב. אם לחיית המחמד שלך יש רק הצטברות אבנית, הווטרינר עשוי להמליץ ​​על צחצוח שיניים קבוע. אולי אפילו יוכל להסיר את רוב האבנית בחדר הבדיקה ואז לייעץ לשמור על צחצוח קבוע בבית.

במקרה חמור יותר של פלק או שיניים רקובות, סביר להניח שהווטרינר יציע ניקוי או עקירה מקצועיים. ניקיון מקצועי מאפשר לווטרינר לבחון את הפה של חיית המחמד שלך במלואו, לנקות ולטפל לפי הצורך מבלי לגרום לכאב או לחץ. בסיום, לחבר הפרוותי שלך יהיה סט נקי של שיניים שיקל על מניעת בעיות בפה.

אם השיניים והחניכיים של חיית המחמד שלך נראים טוב אבל הנשימה שלו איומה, יכול להיות שמשהו אחר קורה. למשל גידולים בפה או בעיות בכליות או בכבד. עבור גידולי פה, ישנן מספר אפשרויות טיפול. תלוי אם הגידול ממאיר או שפיר, ההמלצות עשויות לכלול ניתוח להסרה, הקרנות או כימותרפיה. במקרה של בעיות בכליות או בכבד, סביר להניח שהווטרינר ירשום תזונה מיוחדת שנועדה לסייע בניהול המצב.

איך אני מונע ריח רע מהפה?

היגיינת פה טובה יכולה למנוע הצטברות פלק ואבנית, מחלות חניכיים ובעיות אחרות. היא גם יכולה לחסוך בהליכים יקרים.

• קבעו בדיקות קבועות עם הווטרינר שלכם. הקפד להעלות כל דאגה או שאלה שיש לך לגבי בריאות הפה של חיית המחמד במהלך הביקור.

• צחצחו את השיניים של חיית המחמד שלכם. שגרת טיפוח טובה עם הכלים המתאימים מסייעת במניעת מחלות חניכיים.

• תן לחיית המחמד שלך צעצועי לעיסה ושטיפות פה כדי לקדם בריאות פה טובה. סביר להניח שהווטרינר שלך מחזיק מוצרים לבריאות השיניים עבור חיית המחמד שלך. בדוק בחנות המקוונת של המרפאה או שאל את הווטרינר שלך בביקור הבא.

• קבע תור לניקוי שיניים מקצועי. וטרינרים כמעט תמיד מבצעים את הניקוי בהרדמה. כך הם יכולים לנקות מתחת לקו החניכיים ולבצע עקירות במידת הצורך. כך גם חיות המחמד שלך לא חווה כאבים.

תוכל להרחיק ריחות לא נעימים עם בדיקות קבועות, צחצוח שגרתי וטיפול מונע. עם זאת, אם הריח נמשך, זה עשוי להיות סימן לבעיות חמורות יותר וכדאי לפנות לווטרינר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן